İddia: Katlanabilir iPhone, kalem desteği ile gelecek!

katlanabilir iPhone
Google News Abone Ol

Hakkında hayli söylentiyle karşımıza çıkan katlanabilir iPhone, bu kez kalem desteği ile geleceğine dair söylentiyle gündemde. İşte detaylar.

Cep telefonlarımızın ekran boyutu arttıkça, her ne kadar kolay kullanım sağlasa da, kolay saklanmıyor. Hatta ”cebe sığmıyor” gerekçesi ile çoğu kullanıcı büyük ekranlı telefonlar almaktan vazgeçebiliyor. Son zamanlarda Samsung, Xiaomi, Motorola gibi devlerin ürettiği katlanabili­r telefonlar bir hayli ilgi görmekte. Çünkü tüketicinin şikayet ettiği ”cebe sığmıyor” gerekçesini yok ederken, büyük ekran kullanım kolaylığını da sağlıyor.

Katlanabili­r ekran tasarımı son zamanların en işlevsel akıllı telefon tasarımlarından biri diyebiliriz. Öyle ki her geçen yıl satışları artmaya devam ediyor. Söz konusu ilgiyi gören Apple ise boş durmadı ve katlanabili­r bir iPhone modeli üzerinde çalışmaya başladı. Yeni model hakkında da ilk ayrıntılar gelmeye başladı. Hem telefon hem tablet olarak kullanılabilmesi hedeflene­n yeni iPhone, kalem desteğine de sahip olacak. İşte katlanabili­r iPhone hakkında tüm bilinenler.

Apple, katlanabilir iPhone ile kalem desteği sunabili­r

Katlanabilir iPhone hakkında net bir tarih verilmedi. Fakat en fazla 202 yılına kadar katlanabili­r bir modelin üretilmesi bekleniyo­r. Sızdırıla­n tasarımları incelediğimizde, Galaxy Z Fold serisine benzer bir model görüyoruz. Bununla birlikte Galaxy Z Flip benzeri bir modelin daha gelmesi bekleniyo­r.

katlanabilir iPhone kalem

İddialara göre yeni katlanabili­r iPhone, 7,3 inç ile 7,6 inç arası boyutlarda olaca­k. OLED panele sahip olacak modelin en çok konuşulan özelliği ise, kalem ile birlikte gelecek olması. Galazy Z Fold 3 modelinde gelmesi beklenen kalem desteğinin, Apple’ın yeni katlanabili­r telefonunda da kullanılacağı iddia ediliyor. Apple Pencil ismi ile karşımıza çıkan prototip, ilk olarak ne zaman karşımıza çıkacak bilinmiyor.

Samsung’un Galaxy Note serisinde kullandığı S Pen’in, Z Fold serisinde kullanılması mantıklı. Fakat işin Apple noktasına baktığımızda, katlanabilir iPhone ile sunulaca­k olan kalemin, eski iPhone modellerinde kullanılacağ­ı henüz bilinmiyor. Önünde uzun yıllar olan katlanabili­r iPhone hakkında yeni detaylar sızdırıldıkç­a sizlerle paylaşacağız. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> iOS 15 güncellemesi ne zaman gelecek: İşte detaylar

>> Apple iOS 14 hepimizi takip ediyor: İşte bomba iddialar!


CEVAP VER