Katlanır iPhone Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Katlanır iPhone

Katlanır iPhone modeli hakkında ilk detaylar belli oldu. İşte önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi beklenen model hakkında tüm sızıntılar.

Cep telefonlarımızın ekran boyutu arttıkça, her ne kadar kolay kullanım sağlasa da, kolay saklanmıyor. Hatta ”cebe sığmıyor” gerekçesi ile çoğu kullanıcı büyük ekranlı telefonlar almaktan vazgeçebiliyor. Son zamanlarda Samsung, Xiaomi, Motorola gibi devlerin ürettiği katlanabilir telefonlar bir hayli ilgi görmekte. Çünkü tüketicinin şikayet ettiği ”cebe sığmıyor” gerekçesini yok ederken, büyük ekran kullanım kolaylığını da sağlıyor. Katlanabilir ekran tasarımı son zamanların en işlevsel akıllı telefon tasarımlarından biri diyebiliriz. Öyle ki her geçen yıl satışları artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Apple’ın katlanır iPhone üzerine çalışmalara başlandığı iddia edilmişti. Apple, her ne kadar bu konuda sesiz kalsa da, bazı ortaya çıkan görseller katlanır iPh­one modelinin yakın olduğunu kanıtlar nitelikte idi. Sonunda katl­anır iPhone hakkında yeni detaylar sızdırıldı.

Katlanır iPhone Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!

Apple’ın katlanır iPhone piyasaya sürüleceğine dair birçok sızıntı bulunuyordu. Hatta söz konusu modellerin panel üretimi için LG ile işbirliği yapıldığına dair de dedikodular mevcuttu. Ortaya çıkan sızıntıları incelediğimizde ise Apple için katlanabilir iPhone artık prototipten ibaret değil. Çünkü aylar önce Apple’ın patentini aldığı prototip, önümüzdeki yıllarda hayata geçirilebilir.

Katlanır iPhone

Ortaya çıkan tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ise Apple’ın katlanır iPhone modeli, Samsung’un Galaxy Z Flip serisine benzer bir görünüm ile gelecek. Bu tip modellerin, genel olarak normal bir telefon formunu daha da küçültmek için kullanıldığını biliyoruz. Bu tasarımın kadınlar için daha kullanılışlı olduğunu söylenebiliriz. Çünkü son zamanlarda piyasaya sürülen iPhone modellerinin, özellikle Pro ve Pro Max modellerinin büyük bir ekrana sahip olduğunu biliyoruz. Bu da kadınlar için ekran tarafında önemli bir dezavantaj.

Akıllı telefon pazarında katlanır ekranlı akıllı telefonların önem kazandığı bu dönemlerde, iPhone’un da bu sektörde ben de varım diyecek. Çünkü önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi beklenen katlanı­r iPhone modeli hakkında ilk detaylar belli oldu. 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen katlanır iPhone modelinin, henüz ortaya çıkan tasarım ayrıntıları gerçeği yansıtmayabilir. Fakat hayranlar tarafından ortaya çıkan çizimleri değerlendirdiğimizde tasarım olarak bir hayli hoş durduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde katlanır iPhone modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Elektrikli Otomobil Sektörünü Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?