Xiaomi Elektrikli Otomobil Şık Tasarımıyla Görüntülendi!

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil modelinin tasarım ayrıntıları sızdırıldı. İşte piyasadaki elektrikli otomobillere benzer bir görünüm ile gelecek aracın detayları.

Xiaomi’nin henüz ismi bilinmeyen elektrikli otomobili kanlı canlı görüntülendi. İddialara göre söz konusu model Tesla’nın Model 3 sedan modeli ile rekabet edecek. ‘Modena’ kod adına sahip model, Tesla Model 3 sedan modelinden daha güçlü olacak. Aynı zamanda pil tarafında da daha başarılı olacağı iddia ediliyor. Bu özellikleri ise Model 3’ten daha uygun bir fiyat ile sunması belenen yeni Xiaomi elektrikli otomobilin fiyatı hakkında da ortaya çıkan sızıntılar mevcut.

Modena kod adına sahip yeni Xiaomi elektrikli otomobil modeli 38.000$-43.600$ fiyat aralığından satışa sunulabilir. Bu seriye ait daha güçlü bir model ise 51.600$’dan başlayan fiyatlar ile bizleri karşılayacak. Tabii ki daha da erişilebilir, uygun fiyata satışa sunulacak bir modelin daha olması bekleniyor. Tabii ki fiyat tarafından kısıldığı için, teknik özellik tarafında da daha zayıf bir model yer alabilir. Hem menzil hem de pil tarafında biraz daha güçsüz, fakat uygun fiyatlı bir Xiaomi elektrikli otomobil modelinin de yer alması bekleniyor. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi Elektrikli Otomobil Şık Tasarımıyla Görüntülendi!

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil modelinin tasarım ayrıntıları belli oldu. Aracın tasarım ayrıntılarını incelediğimizde, piyasadaki elektrikli otomobillere benzer bir yapıya sahip olduğunu görmekteyiz. Özellikle kapı kollarının tasarımı, Tesla modellerindeki kapı kolunu andırıyor. Bununla beraber cam tavan olması da Xiaomi’nin elektrikli otomobil modelinin görünümüne hoş bir detay katmış.

Xiaomi Elektrikli Otomobil

Yakın çekim görselleri incelediğimizde ise Xiaomi MS11 modelinin jantlarında Mi logosunun yer aldığını görüyoruz. 5 kollu bir janta sahip olan tasarımın, far tarafında yer alan LED aydınlatma ise Xiaomi MS11 modelinin şık tasarımını bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu yıl sonunda tanıtılması beklenen Xiaomi elektrikli otomobil modeli hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Özellikle söz konusu modelin satışa sunulacağı ülkeler hakkında da yeni detaylar çıkacağını bekliyoruz.

İlgili Haberler

>> Elektrikli Otomobil Sektörünü Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?