Koronavirüs Aşılarına Hacker Saldırıları Devam Ediyor

kanser aşısı
Google News Abone Ol

Tüm dünyanın merakla beklediği koronavirüs aşılarına hacker saldırıları yapılıyor. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Bütün dünya büyük bir merakla aşıları beklerken bazıları bununla ilgili kötü emellere sahip. 12 bin 500’den fazla ölüm artık normal olarak kabul ediliyor. Vaka sayılarında ise normalin çok üzerinde bir seyir devam ediyor. Böylesine umutsuz bir tablodan sonra aşı açıklamaları yüreklere su serpmişti. Üstelik aşı haberleri sadece bir ülke değil birçok ülke tarafından duyuruldu.

Özellikle de en çok Pfizer/BioNTech ortaklığındaki aşılar büyük umut oldu. Güvenilir şirketlerin yaptırdığı aşılar, internetin karanlık noktalarında satışa sunuldu. Elbette bu durum aşı ile ilgili gelişmeleri olumsuz yönde etkiledi. Yetkililer henüz konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Koronavirüs aşılarına hacker saldırıları durumu daha kötü hale getiriyor

Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği mRNA aşısı, şu anda piyasadaki en etkili aşı türü olarak biliniyor. Ancak aşı öncelikli olarak ABD ve Avrupa gibi ülkelerde kullanıma sunulacak. Hemen ardından Türkiye ve diğer dünya ülkelerine gönderilecek. Bu durumu kendi yararlarına çevirmek isteyen bazı kişiler, Dark Web olarak adlandırılan karanlık yerlerde aşının satışını gerçekleştiriyor.

koronavirüs aşılarına hacker saldırıları

Aşının satışını yapanlar ise daha çok uyuşturucu baronları. Burada yer alan uyuşturucu tüccarları koronavirüs aşısı satışları ile çok ciddi bir gelir elde ediyor. İhtiyaç sahipleri ise sorgusuz sualsiz bu aşılardan alabiliyor. Koronavirüs aşılarına hacker saldırıları yapılarak ele geçirildiği söylendi.

Olayın detaylarına bakıldığında aslında böyle bir şeyin neredeyse imkansız olduğu söylenebilir. Bildiğiniz üzere bu aşıların mutlaka -70 derecede tutulması gerekiyor. Aksi halde çok hızlı bir şekilde bozulma özelliğine sahip. Yani işin özüne bakılırsa bu aşıların gerçek olmadığı söylenebilir. Ancak karanlık internette satılan aşılar ile alakalı %100 etkili şeklinde ifadeler kullanılabiliyor.

Koronavirüs aşılarına hacker saldırıları devam ederse bu iş biraz daha tehlikeli boyutlara ulaşabilir. Dünya genelinde birçok kişinin bu aşıya ihtiyaç duyduğu düşünülürse tehlikenin boyutu artıyor. Sizce bu aşıların korunması için ne tür önlemler alınabilir. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İstiklal Caddesi Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Kısıtlanıyor İşte Yeni Kararlar

>> Koronavirüs aşısı olacak kişiler Sağlık Bakanlığı tarafından açıkladı


1 YORUM

CEVAP VER