Koronavirüs Pandemisi, Apple Fanlarını Daha da Sadık Hale Getirdi


Tüm dünya koronavirüs salgınıyla uğraşıyor, ama bazı firmalar, bu tip durumlarda dahi popülaritelerini korumayı başarıyor. Mesela, Apple!

.

Geçtiğimiz günlerde, koronavirüs sürecinde firmalar ve hayranların firmalarla ilişkileri temalı bir araştırma yapıldı ve görüldü ki Apple, zaten popülerdi ve koronavirüs döneminde popülaritesini daha da artırdı.

Geleneksel MBLM anketinde, bu kez Amerika’daki 3 bin kişiyle geniş kapsamlı bir anket gerçekleştirildi. Bu anket kapsamında, kişilere farklı branşlarda yer alan pek çok farklı firma ve tercihler üzerine sorular soruldu.

Sonuçlar ise, hem kadın hem de erkek kullanıcıların en çok tercih ettiği firmalar arasında Apple’ı ön plana çıkarıyor. Apple, hem kadın hem de erkek kullanıcıların “baş listesinde” yer alan tek marka.

Koronavirüs Pandemisi, Apple Fanlarını Daha da Sadık Hale Getirdi

Kadın kullanıcılar için Apple, birinci sırada yer alıyor. Erkek kullanıcılar için ise, 3. sırada. Erkekler için ilk 2 sırada kimler var derseniz, YouTube ve Samsung’u gösterebiliriz. Güney Koreli bir şirketin Amerika’da bu kadar başarılı olması da dikkat çekici.

Apple, yalnızca kadın ve erkeklerin seçimlerinde değil, aynı zamanda farklı yaş gruplarında da zirvede yer alıyor.

Örneğin firma, 18-34 yaş grubu ve 33-44 yaş grubunda en çok tercih edilen marka. 45-64 yaş grubuna gelindiğinde ise, Apple’ın ikinci sırada konumlandığı belirtilmiş. İlk sırada ise, Amazon var.

Aslına bakarsanız, bu tip pandemi süreçlerinde insanların akıllı mobil cihazlarına sarılması çok da sürpriz olmasa gerek. Günlük vaktimizin büyük kısmını evlerimizde geçirdiğimizi göz önüne alırsak, akıllı telefonlar ve tabletler gerçekten önemli. Oyun oynamaktan tutun da sosyal medya gezintilerine, arkadaşlarla sohbetlerden dizi ve film deneyimlerine kadar pek çok amaç için bu cihazlara başvuruyoruz ve görüldüğü üzere Apple ürünlerinin popülaritesi de hâlâ çok yüksek.

Araştırmaya göre Apple hayranlarının şirkete bağlılığı her geçen yıl biraz daha artıyor. Örneğin, pandemi süreci doğarken %41’lik bir samimi kullanıcı dilimi vardı. 2020’de bu oran %51’e, 2021’de de %52’ye erişmiş durumda.

Bu arada, Apple’ın 14 Eylül’de yeni bir etkinlik gerçekleştireceğini ve muhtemelen de yeni iPhone 13 ailesini görücüye çıkaracağını hatırlatalım. Siz yeni aileyi merak ediyor musunuz?

> The Matrix Resurrections – Official Trailer 1 Yayınlandı!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here