Koronavirüs Temizleyici Güneş Üretilecek: Salgın Düşmanı!

Türkiye'ye uçuşlar iptal

Koronavirüs temizleyici Güneş ilk başta tuhaf gelebilir. Böyle bir alanda üretim yapılarak salgın durdurulmak isteniyor. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Studio Roosegaarde isimli bir şirket, büyük projelere başlıyor. Bu projelerden bir tanesi de yapay güneş oldu. Salgının şu andaki durumuna bakacak olursak 115 milyondan fazla kişiye bulaştığını söyleyebiliriz. Ayrıca ölümcül olması nedeniyle çok fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu nedenlerden dolayı bir an önce müdahale edilmesi gereken bir salgın diyebiliriz.

Küresel çapta yapılan çalışmalar genellikle aşı ağırlıklı olarak devam ediyor. Ancak virüsü temizlemek için bazı donanımlara ihtiyaç var. Bu tür donanımlar sağlanmadığı sürece ne yazık ki virüsten tamamen korunmak son derece zor. Şimdi ise güçlü bir şirket virüse karşı son derece etkili olacak donanım geliştirdi.

Koronavirüs temizleyici Güneş ne işe yarayacak?

Hollanda, ABD, İtalya ve Japonya gibi ülkelerden katılan bilim insanları yapay güneş olarak adlandırılabilecek bir model geliştirdi. Buna göre ultraviyole ışınları sayesinde tüm virüsleri tamamen öldürmek kolay olacak. Bunun için büyük bir çaba sarf etmeye gerek kalmayacak.

Koronavirüs temizleyici Güneş

Şehrin tepesinde yer alan ve Güneş’e çok benzeyen bu yapı sayesinde virüsle mücadele sağlam zemine oturacak. Yok olan her bir virüs aynı zamanda bu şirketin hanesine başarı olarak yazılacak. Böyle bir ürünü elbette test etmek pek kolay değil. Hollanda Ulusal Metroloji Enstitüsü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda bu donanımın işe yaradığı ortaya çıktı.

Yapay güneş teknolojileri yaygınlaştırılabilir

Salgından çok hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsak mutlaka bu tür donanımları elde etmeliyiz. Aksi halde her geçen gün aleyhimize işleyecek ve çok daha zor günler ortaya çıkacak. Bilim ışığında geliştirilen bu tür ışıklar sayesinde en azından şehirler bir miktar daha korunaklı hale gelebilir.

Columbia Üniversitesi ve Hiroshima Üniversitesi bu alandaki tüm çalışmalarını çok hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde bilim insanlarının ortaklığı ile yeni güneş ışığı donanımları ortaya çıkacak.

İlgili Haberler:

>> BioNTech CEO’su Uğur Şahin Aşı Hakkında Konuştu: “Endişeliyiz”

>> Android Güvenliği İçin Almanız Gereken 6 Hayati Önlem