iPhone 14 Çentiksiz Tasarım İle Gelecek: İşte Yeni iPhone Özellikleri

iPhone 14 çentiksiz

iPhone 14 çentiksiz tasarım uzun süredir beklenen bir gelişmeydi. Şirket henüz buna hazır mı açıkçası bilen pek kimse yok. Ancak ortaya çıkan bazı iddialar son derece güçlü. İşte merak edilen tüm detaylar.

.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içerisinde yer alan Apple, her yıl farklı bir iPhone modeli sunuyor. Kullanıcı ile buluşan bu modeller her seferinde yeni bir tarz yaratmayı başarıyor. Hem gizlilik hem de tasarım açısından önemli bir yer edinmeyi başaran iPhone cihazları bu sefer yeni bir tasarım deneyecek.

Hatırlayacağınız üzere iPhone X modeli ile birlikte çentikli tasarımlar iyice hayatımızda yer edinmişti. Şimdi ise alınan yeni bir karar ile birlikte bu cihaz tamamen tarihe gömülmüş olacak. Ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından sızdırılan bazı detaylar konuyla alakalı şaşkınlık yarattı.

iPhone 14 çentiksiz tasarım dikkatleri üstüne çekecek

Akıllı telefon sektörünün lider şirketleri içerisinde yer alan Apple üreteceği yeni iPhone modellerinde farklı bir dizayna gidiyor. Delikli ekran teknolojisinin yeniden hakim olması ile birlikte iPhone 14 modellerinde bunun kullanılacağı söyleniyor. Samsung cihazları ile benzer bir tasarıma sahip olacağını ifade edebiliriz.

iPhone 14 çentiksiz

Kullanıcıların iPhone ile ilgili en büyük şikayetlerinden birisi de tasarımının çok fazla değiştirmemesi. Hatta Apple bu konuda biraz daha muhafazakar demek mümkün. Şirket daha önceden tutan ve sevilen tasarımları devam ettirmeye çalışıyor.

Sadece Pro modelinde çentik olmayacak

iPhone 14 bekleyenler için üzücü bir haberimiz var. Şirket tarafından piyasaya sunulacak olan iPhone 14 çentiksiz tasarım sadece Pro modelinde geçerli olacak. Şirketin Face ID kullanıp kullanmayacağı ise henüz netleşmedi. Eğer sensörler kullanılmak istenirse çentik yeniden gelecek.

iPhone cihazlarda beklenen bir diğer özellik TuochID olacak. Ekran altında yer verilmesi planlanan bu özellik sayesinde sistemsel güvenliğin artırılması planlanıyor. Ayrıca yine diğerlerinde olduğu gibi 5G teknolojisi tercih edilecek. Peki sizce yeni cihaz nasıl bir tasarıma sahip olmalı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Instagram Silinen Mesajlar Geri Geliyor: Sevgilinizle Aranız Bozulmasın!

>> Kurumsal Kubernetes Uygulamaları için En Önemlisi Veri Dayanıklılığı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here