Kripto Para Dünyasında Haftanın En Önemli Haberleri (20 – 27 Aralık)

Kripto para dünyasında

Kripto para dünyasında haftanın en önemli haberleri ile karşınızdayız. Özellikle bu hafta son derece ilginç gelişmeler yaşandı. Hadi gelin hem bu gelişmelere hem de diğer detaylara birlikte göz atalım.

Bu hafta yaşanan kripto para gelişmelerine baktığımızda öncelikle Binance ile ilgili yaşanan ceza haberi ön plana çıkıyor. Bugüne kadar ilk defa bir kripto para borsasına ceza kesildi. Üstelik bu cezanın son derece üst perdeden verilmesi kafalarda soru işareti yarattı.

Kripto para dünyasında haftanın gelişmeleri: Binance cezası ve kripto para yasası

Binance bu haftanın en önemli gündem maddesi oldu. Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen bu platform beklenmeyen bir şekilde ceza aldı. Şirkete 8 milyon TL para cezası kesildi. Bu cezanın Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından verilmesi ve en üst sınırdan belirlenmesi endişe yarattı.

Kripto para dünyasında

Kripto paralar ile ilgili ortaya çıkan bir diğer gelişme ise Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalardı. Kendisi Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili yasa tasarısı hazırladıklarını söyledi. İşin aslına bakacak olursak bu yasa daha çok borsalar ile ilgili. Yani borsaların regülasyon geçirmesi söz konusu olacak.

Kripto paralar için 2022 çok kritik

Bu haftaki haberlere baktığımızda daha çok düzenlemeler ve yasal gelişmeler bizleri karşılıyor. Uluslararası Ödemeler Bankası üst düzey yöneticilerinden Benoit Coeure kripto paralar ve merkezi olmayan finans sistemlerinin mutlaka değişim geçirmesi gerektiğini düşünüyor.

Özellikle 2022 yılında kripto para dünyasında çok önemli gelişmeler yaşanacak. Bu gelişmelerin daha çok regülasyon kaynaklı olacağını söyleyebiliriz. Hindistan bu konuda en sert kararları alacak. Elbette tamamen yasaklı hale gelmeyecek. Mesela Çin kripto para birimlerinin tamamını kendi ülkesinde yasaklı hale getirdi. Türkiye gibi ülkelerde ise daha çok borsa regülasyonları yapılacağı söylenebilir. Peki siz kripto para dünyası ile ilgili 2022 yılında neler bekliyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Platformuna Ceza Kesildi: Türkiye’de Bir İlk Yaşandı

>> En Fazla Kazandıracak Kripto Para Birimleri Açıklandı: 2022 Yılına Dikkat Edin