Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Oldukça Hareketliydi (27 Eylül – 4 Ekim)

En önemli kripto para

Kripto para dünyasında bu hafta yine her zaman olduğu gibi son derece hareketliydi. Özellikle Çin kaynaklı bazı haberler ortalığı fena karıştırdı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detayları birlikte bakalım.

Bu hafta bazı kripto paralar diğerlerine göre çok daha fazla konuşuldu. Ayrıca kimileri ön plana çıkarken bazıları ise etkisini kaybetti. Çin kaynaklı bazı haberler ne yazık ki kripto para dünyasına olumsuz yansıdı. Elon Musk ise uzun süredir sessizliğine devam ediyor.

Kripto para dünyasında bu hafta: El Salvador Bitcoin kazancını açıkladı, Coinbase şoku

Dünyanın en yenilikçi ülkeleri arasında yer alan El Salvador Bitcoin üzerinden ne kadar kazandığını açıkladı. Volkanik enerji ile Bitcoin üreten bu ülke son derece ilginç işlere imza atıyor. Hatırlayacağınız üzere daha önceden Bitcoin için resmi para birimi açıklaması bile yapılmıştı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele bu konuda öncü durumunda.

Kripto para dünyasında

Coinbase bu hafta birçok kişiye adeta şok yaşattı. Devasa kripto para borsası yaklaşık olarak 6 bin kişinin hesaplarındaki tüm kripto paraların boşaltıldığını söyledi. Bu haber gündeme bomba gibi düştü. Ancak bu borsa güvenilir olduğunu bir kez daha kanıtladı. Herkese kaybettiği paraların o anki Bitcoin değeri ile birlikte ödeneceğini açıkladı. Bu son derece olumlu bir hava estirdi.

Çin kripto para madencilerini üzdü

Dünya üzerinde kripto paralarla hiç kimse Çin kadar oynamıyor. Ülke adeta bu tür dijital varlıklara savaş açtı diyebiliriz. Merkezi yönetimler arasında son derece ön plana çıkan Çin tüm kripto para tutkunlarının sevmediği bir ülke haline geldi. Yaptığı olumsuz açıklamalar nedeniyle kripto paralar sert düşüşler yaşıyor.

Son olarak Alibaba platformu üzerinden kripto para madencilik ürünlerinin alınması yasaklandı. Böylece madencilere ağır bir darbe vurulmuş oldu. Açıkçası kimse böyle bir karar beklemiyordu. Bu hafta kripto paralarda bu tür haberler geldi. Peki sizin favori haberiniz hangisi oldu? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Açıklamaları Herkesi Rahatlattı: ABD Merkez Bankası Kesin Konuştu

>> Binance TR Bugün Neden Açılmıyordu? Neler Açıklandı, Son Durum Nedir?