Kripto Para Fiyatları Artacak Mı? Sizin İçin Araştırdık

Kripto Para Fiyatları Artacak Mı? Sizin İçin Araştırdık

Türkiye Bitcoin borsası
Google News Abone Ol

Son zamanlarda meydana gelen gelişmeler nedeniyle kripto para fiyatları artacak iddiaları ortaya atılıyor. Hadi gelin neler olabileceğine birlikte bakalım.

Kripto paralar hayatımıza çok yeni girmesine rağmen müthiş bir gelişim gösterdi. Özellikle Bitcoin ile birlikte gelen değişimin başlangıcı diğer kripto paralarda da kendisini göstermeye devam ediyor. Mart ayında 4000 dolar seviyelerine kadar düşen Bitcoin, şu anda 23 bin dolara kadar çıktı.

Bir diğer devasa kripto para birimi olan Ethereum ise 1 Ağustos’tan beri en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Özellikle son 24 saat değerlendirildiğinde, 637 ile 650 dolar arasında gidip geldiği görülüyor. Yine aynı şekilde Ripple gibi kripto paralarda da yüzde 50 oranında artış var.

Kripto para fiyatları artacak iddiaları ortaya atılıyor

Hem genel duruma hem de ortaya atılan iddialara bakıldığında, kripto paralarda büyük bir yükselişin devam edeceği söylenebilir. Ancak aksini düşünen bazı kişiler de yok değil. Peki birçok analiz neden kripto paralarda ciddi bir yükselişin meydana geleceğini düşünüyor?

kripto para fiyatları artacak

  1. Küresel büyük şirketlerin kripto paralara ciddi yatırımlarda bulunması.
  2. Pandemi nedeniyle yerleşik para birimleri yerine kripto paralara yönelimin başlaması.
  3. ABD ve diğer ülkelerde alınan teşviklerin kripto paralar ile değerlendirilmesi.
  4. Dijital dünyaya geçiş aşamasının hızlanması ile birlikte kripto paraların büyük değer kazanması.
  5. Herkesin kripto paraları mevcut sistemlere önemli bir alternatif olarak görmesi.

Bütün bunlar kripto para fiyatları artacak mı sorusuna önemli ölçüde cevap verebiliyor. Analistler tarafından yapılan yorumlar değerlendirildiğinde, kripto paralarda yine yükselişin devam edebileceği görülüyor.

Elbette bu konuda olumsuz düşünenler de yok değil. Bazıları kripto paralardaki yükselişin sadece balon olduğunu söylüyor. Ancak Twitter ve Paypal gibi şirketlerin Bitcoin ve türevlerine büyük yatırımlar yaptığı düşünüldüğünde, aslında balon olduğunu söylemek pek doğru değil.

“Kripto para fiyatları artacak mı” sorusuna her analist farklı bir cevap veriyor. Fakat yapılan değerlendirmeler genel olarak artacağı yönünde. Peki sizin kripto paralar ile ilgili yükseliş veya düşüş tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Not: Burada yazılanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Resimleri Yapmak 1 Milyon Dolar Kazandırıyor

>> Facebook Kripto Parası Büyük Darbe Aldı İşte Detaylar


CEVAP VER