Kripto Paralarla Kitle İmha Silahları Almak Mümkün Mü? Sonunda Bunu Da Yaptılar

BtcTurk kripto para ödeme
Google News Abone Ol

Kulağa biraz tuhaf gelse bile kripto paralarla kitle imha silahları almak aslında pek zor değil. Konu ile alakalı son derece ilginç bir olay yaşandı. Hadi gelin tüm detaylara birlikte göz atalım.

Bitcoin ve diğer kripto paraların hızla yükselişi önlenemiyor. Bazıları bu tür konularda sadece yatırım yapıyor. Kimileri ise alış ve satış işlemlerini günlük olarak yapıp kazanç elde edebiliyor. Elbette bunlardan zarar edenler de mevcut. Fakat bazıları kripto paraları silah almak için kullanıyor. Üstelik bu sadece dedikodu değil.

Herhangi bir yeni teknoloji ortaya çıktığında onu karalamak isteyen çok fazla haber piyasaya sürülüyor. Kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili haberler ise gerçekten de son derece fazla. Ancak bu seferki sızdırılan gizli bir haber değil. 46 yaşındaki bir ABD vatandaşı kitle imha silahlarını Bitcoin üzerinden almak istedi.

Kripto paralarla kitle imha silahları tehlikeyi gözler önüne seriyor

Özel bir web tarayıcısı üzerinden bazı kimyasal silahlar almak isteyen 46 yaşındaki Jason William Siesser, dünyada bir ilk olmak üzere diyebiliriz. 2018 yılında yasadışı ürün almak için gizli bir platform kullandı. Bu platform üzerinden 150 dolarlık Bitcoin karşılığında 10 milimetrelik 3 dimetil cıva almaya çalıştı.

kripto paralarla kitle imha silahları

İlk etapta başarılı olamadı ve yeniden bu kimyasal silahtan almak için başvurdu. Ancak bu defa polis takibine takıldı. Onun sipariş etmek istediği kimyasal silah 300 yetişkin insanı öldürme kapasitesine sahip. Bu durum aynı zamanda onu kimyasal silah konumuna getiriyor. Bu durumu fark eden yetkililer onu hızlı bir şekilde gözaltına aldı.

Kız arkadaşını kimyasal silahla öldürmek istedi

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre bu adamın kimyasal silah almak istediği kesinleşti. Sipariş verdiği kimyasal silahlar her ne kadar onun tarafından satın alınmasa bile yine de ağır ceza almasına neden oldu. ABD bölge mahkemesi tarafından yürütülen süreçte 12 yıl hapis cezası aldı.

Bitcoin üzerinden bu tür silahların alış ve satışı ile ilgili inceleme başlatıldı. Bu hikaye ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Yükselecek Coinler Hangileri? İşte Uzmanlardan Tavsiyeler

>> BitTorrent Yükselişe Devam Edecek Mi? Uzmanlar Bu Konuda Ne Söylüyor


CEVAP VER