Kulaklıksız ve şarjsız iPhone 12 konsept videosu ile karşımızda!

Kulaklıksız ve şarjsız iPhone 12 konsept videosu ile karşımızda!

iPhone 12 konsept videosu

EarPods kulaklık ve şarj adaptörü olmayacak olan iPhone 12 konsept videosu ile karşımıza çıktı. iPhone 12’nin kutusu böyle olabilir.

Apple’ın uzun bir süredir Eylül ayında tanıtacağı iPhone 12 modellerinde kulaklığın olmayacağı iddia edilmişti. Bu iddialara daha sonra bir yenisi daha eklenmiş ve şarj adaptörünün de olmayacağı söylenmişti. Bugün ise sızıntılardan esinlenerek yapılan kulaklıksız ve şarjsız iPhone 12 konsept videosu yayınlandı.

Kutuda ne kulaklık ne şarj cihazı olacak!

EverythingApplePro isimli ünlü YouTuber tarafından hazırlanan konsept videosunda iPhone 12’nin tasarımı hakkında detaylar da paylaşılıyor. iPhone 4/4s’in tasarım hatlarına sahip olacak olan yeni modeller, daha küçük çentik ile gelecek. 120 Hz tazeleme hızı ile dikkat çekecek olan yeni modeller, maalesef ki kutu içeriği ile üzecek.

Kulaklığın kutu içeriğinden çıkarılması hem maliyet hem de kaynak tüketimi açısından oldukça mantıklı görünüyordu. Çünkü hemen hemen herkeste kablosuz kulaklık yer alıyor. İyi ya da kötü kablosuz kulaklıkların yayınlaşmasından sonra kimse kutu içeriğinden çıkan kulaklığı kullanmaz olmuştu.

Ancak Apple’ın telefonun çalışmasını sağlayan şarj adaptörünü kutu içeriğinden çıkartması uzun bir süre eleştirilecek. Türkiye’de hızlı şarj özelliği olmayan şarj adaptörü 149 TL’den hızlı şarj özelliği olan ise 279 TL’den satılıyor. Yani Türkiye’de 10.000 TL üzerinde ücret ödeyerek satın aldığını iPhone 12 Pro’yu kullanabilmek için bir de şarj adaptörü satın almanız gerekecek.

İşte iPhone 12 konsept videosu 

Apple’dan sonra bu taktiği Samsung’un da uygulayacağı ortaya çıktı. Yani 2020’nin sonundan sonra artık amiral gemisi tepe modellerde şarj adaptörünün yer almayacağını söyleyebiliriz. Firmaların bu kararı 999 dolar bandını aşmamak için aldığı açıkça ortada. Çünkü artık maliyetler git gide artıyor ve dünyada ekonomik bir daralma yaşanıyor. Artık kimse kolay kolay Amerika’da bile 999 doları aşıp “telefon” almak istemiyor. Bu yüzden firmalar bu 2-3 yılı adaptörden ve kulaklıktan kısarak fiyatları dizginleyecek. Bu süreçte de kullanıcılar şarj cihazını ayrı almaya alışacak.

İlgili Haberler

>>Apple’dan sonra Samsung da yapacak! Samsung şarj cihazı kutu içeriğinden kaldırıyor!

>>Apple Music Android Güncellendi; Kesintisiz Çalma Geldi!

>>Apple 15 Yıllık İntel Macerasını Sonlandırmaya Hazırlanıyor. Yeni Odak Apple Silicon


CEVAP VER