Türkiye’nin En Büyük Kurumsal Akademisi Oldu

2014 itibarıyla Türkiye’nin en büyük kurumsal akademisi olma unvanını elde eden Türk Telekom Akademi, geçen yıl 35 binin üzerinde kişiye eğitim vererek çalışanlarına kişisel, mesleki ve teknik alanda gelişim imkânı sağladı. 2008’de faaliyete geçen akademide bugüne kadar 330 binin üzerinde kişi yüz yüze sınıf eğitimi aldı.

Türk Telekom çalışanlarının ve satış kanallarının kişisel, mesleki ve teknik alanda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 2008 yılında kurulan TT Akademi, 2014 itibarıyla Türkiye’nin en büyük kurumsal akademisi olma unvanını kazandı.

Yaptığı çalışmalarla Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Mükemmellik Merkezi Ödülü ve Brandon Hall Excellence Awards gibi alanında saygın kurumlar tarafından da ödüle layık görülen TT Akademi’de kurulduğu günden bu yana 330 binden fazla kişiye yüz yüze eğitim verilerek gelişim imkânı sunuldu. Geliştirilen sertifika programları ile çalışanların kariyer yönetimi ile ilişkilendirilmesi sağlandı.

turk telekom

 

Teknoloji sektörünün uluslararası platformda rekabet edebilmesi için yetişmiş insan gücünün önemine dikkat çeken Türk Telekom İnsan Kaynakları Planlama ve Yetenek Yönetimi Direktörü M. Ozan AKAT: “Türkiye’nin öncü yakınsama ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak ülke genelinde insan kaynaklarının gelişimine destek vermeyi amaçlıyoruz. Türk Telekom Akademi bünyesinde gerçekleştirdiğimiz sürekli eğitim ve gelişim hizmetleri de bu yaklaşımımızın bir sonucu. Türk Telekom Akademi artık iletişim ve bilgi teknolojileri sektöründe eğitimin lideri durumunda. Çalışanlarımızın 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri bir bilgi ve iletişim merkezi haline gelen Türk Telekom Akademi her sene verdiği eğitim sayısı ile Türkiye’ye değer katmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

TT Akademi’den yılda 35 binin üzerinde kişiye yüz yüze eğitim

Eğitimlerini tüm hızıyla sürdüren TT Akademi’de son bir yılda 35 bin 126 kişi sınıf eğitimlerinden faydalandı. Çalışanlar 297 farklı başlıkta sınıf içi ve e-öğrenme eğitimlerini tamamlarken, eğitimler her biri konularının uzmanı 253 iç eğitmen ve 168 dış eğitmen ile yürütülüyor.

İstanbul’da modern 15 sınıf, bir laboratuvar ve 120 odalı, 240 yataklı konukevini içerisinde barındıran yerleşkesinde faaliyetlerini sürdüren TT Akademi’de Türkiye’nin dört bir yanından gelen Türk Telekom çalışanları kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlama imkânını yakalıyor. Akademi’nin Türkiye genelinde ise eğitim sunduğu 212 adet sınıfı bulunuyor.

Cep Akademi’yle cepten eğitim

TT Akademi’de sınıf eğitimleri dışında Cep Akademi servisiyle de Türk Telekom çalışanlarına istedikleri zaman istedikleri yerde cep telefonlarıyla eğitim alma fırsatı sunuldu. 2013 yılında lansmanı yapılan Cep Akademi eğitimlerinden 6 ayda 4611 Türk Telekom çalışanı faydalandı.

Ayrıca, Türkiye’de karbon ayak izini hesaplayıp raporlayan ilk telekomünikasyon şirketi olan Türk Telekom, cep akademi ve e-eğitim çalışmalarıyla birlikte çevreye olan katkısını da sürdürdü. Türk Telekom Akademi’de üretilen online eğitimler sayesinde katılımcı başına ortalama 30 yaprak olan basılı materyal kullanımı ortadan kaldırıldı.

TT Akademi’den üniversitelerle işbirliği

TT Akademi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi ile yürüttüğü sertifikasyon programları ile sektöre hazırlanan profesyonellerin yetkinliklerine de katkıda bulunuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Türk Telekom Telekomünikasyon Sistemleri” dersi ile üniversite öğrencilerinin iş hayatı öncesinde gelişimlerine katkıda bulunulurken hayata geçirilen işbirlikleri kapsamında Bahçeşehir, Bilkent, Bilgi, Maltepe, Fatih ve İstanbul Şehir Üniversiteleri’nde Türk Telekom çalışanlarına özel Yüksek Lisans eğitim imkânları sunuluyor.

Teknoloji ile Pazarlama Web 3.0 Konferansı’nda Buluştu!