Oyun için telefon almaya gerek yok: İşte Lenovo oyun konsolu!

Lenovo oyun konsolu

Lenovo’nun Android işletim sistemine sahip oyun konsolu Lenovo Legion Play ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Son zamanlarda oyun odaklı akıllı telefonlara olan ilginin bir hayli arttığını söyleyebiliriz. Özellikle bilgisayarda oynadığımız efsaneleşmiş oyunların mobil versiyonlarının piyasaya sunulmuş olması oyun severleri bir hayli mutlu etti. Pubg Battlefield, Call Of Duty gibi oyunların mobil platformlara gelmesinden sonra mobil oyun sektörünün çok geliştiğini söylemek mümkün.

Çoğu kullanıcı bu saydığımız oyunlara benzer oyunları oynayabilmek için her ne kadar oyun odaklı telefonlar tercih etse de bazı markalar yalnızca oyun oynamak için gerekli bir konsolun yeterli olabileceğini iddia ediyor. Lenovo’nun yakında piyasaya süreceği Legion Play konsolu Android işletim sistemine sahip oyun konsolu olarak karşımıza çıkacak.

Lenovo oyun konsolu gün yüzüne çıktı: Oyun için telefon almaya gerek yok!

Nintendo Switch en büyük rakip olarak gösterilen Lenovo Legion Play oyun konsolunun ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimizde son derece şık bir tasarım çizgisine sahip olduğunu görmekteyiz. Aynı zamanda yeni cihazın bazı teknik özellikleri de sızdırılmış durumda. Bazı kaynaklar söz konusu modelin GeForce Now teknolojisini de desteklediğini söylüyor. Yani GeForce Now platformunda var olan bütün oyunları Lenovo’nun oyun konsolu ile oynamak mümkün hale gelecek.

Lenovo oyun konsolu

HDR10 desteğine sahip ekran ile bizleri karşılayacak model 7 inçlik bir panele sahip. Aynı zamanda söz konusu modelin 7000 mAh kapasitesinde bir pile sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Bu ekran Full HD çözünürlüğü ile bizleri karşılıyor. Nintendo Switch’e en büyük rakip olarak gösterilebilecek konsolun ön tasarım detaylarını incelediğimizde, sağ ve sol tarafında joystick ve tuşların bizleri karşıladığını görmekteyiz.

Yeni konsolun ne zaman tanıtılacağına dair net bir tarih bulunmuyor. Henüz bu sızdırılanları çok erken olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki haftalarda yeni cihaz hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Lenovo Legion Play modelinin ülkemizde de satılacağına dair söylentiler mevcut. Önümüzdeki günlerde yeni modelin tanıtım tarihi, satışa sunulması beklenen fiyatı ve ülkemizde satış ihtimaline ilişkin bilgiler sızdırılacaktır. Daha fazlasından haberdar olabilmek için takipte kalın.

> Instagram Kids Konusunda Çocuklara Kötü Haber Geldi!