LG Devrim Yaratacak Bir Ürün Çıkarmaya Hazırlanıyor. Katlanabilir Ekran Teknolojisinde Son Durum!

LG akıllı telefon üretmekten
Google News Abone Ol

LG, katlanabilir ekran teknolojisine bomba gibi bir giriş yapmaya hazırlanıyor. LG’nin yeni telefonu 2021 yılına damga vuracak.

Katlanabilir ekran teknolojileri 2020 yılında COVID-19 salgınına rağmen yükselişe geçmeyi başarmıştı. 2021 yılında ise bu alanda bir çok akıllı telefon göreceğimiz söyleniyordu. Bugün ise bir müjdeli haber de LG cephesinden geldi.

Katlanabilir Ekran Teknolojisi 2021’de devrim yaratacak

Explorer Projesi olarak isimlendirilen bu proje Roll-up ekranlı LG akıllı telefonlarının önünü açacak. LG, katlanabilir ekranlı bir akıllı telefonun geliştirilmesi için bu teknolojinin patentini.de almış durumda. Roll-up sayesinde telefon katlanabilir yapıda bir devrim yaratacak.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay LG Wing, yeni Explorer Projesi kapsamındaki ilk akıllı telefon olarak tanıtıldı. LG, bu telefon serisinde yenilikçi, ilginç tasarımlara sahip, yeni işlevler ve kullanıcı olanakları yaratan modeller sunacak.

Örneğin, Wing, Dual Screen döner tasarıma sahip. Bu tasarımlar yeni modellerde daha da çeşitlendirilecek.

Katlanabilir Ekran

Geçen yıl Kasım ayında, LetsGoDigital ekran alanının iki katına çıkarılabileceği bir LG Roll-up telefondan bahsetmişti. Bu konsept fikri LG’nin planları arasında olmuş olacak ki patenti.alınarak 2021 yılında devrim yaratacak telefonların üretilmesi sağlanacak.

“Roll-slide mobil terminal” adlı patent, LG Electronics tarafından Ağustos 2019’da USPTO’da başvurusu yapıldı. 24 Eylül.2020’de belgeler yayınlandı ve yakalanan teknolojinin dünya çapında korunması için WIPO  veritabanına dahil edildi.

Patent alındı geriye üretim kaldı!

Patentli LG akıllı telefon, kısmen sarılabilen esnek bir ekrana sahip olacak. En kompakt haliyle, emrinizde normal bir akıllı telefon boyutuna sahip olacaksınız. Döndürme mekanizması sayesinde telefonu hem sola hem de sağa çekmek mümkün olacak.

Bir kez çekildikten sonra ekran alanı yüzde 100 büyüyecek. Kullanıcı, istenirse yalnızca tek bir yoldan kullanıma da karar verebilecek. Dışarıya çekildiğinde, sol ve sağ çerçeve kenarları onunla birlikte hareket edecek.

LG’nin dışarıya çekilebilen akıllı telefonunda OLED ekran ve metal gövde bulunacak. Ekranın çekildiği yerde, üst ve alt kısımdaki metal çerçeve kenarı devam etmeyecek. LG bu durum için bazı yenilikçi çözümler üretti.

Katlanabilir Ekran

Ekran dışarı çekildiğinde, döner ekranın üstünü ve altını destekleyen ikinci bir çerçeve açılacak. Bu ikinci çerçeve doğası gereği esnek olacak ve akıllı telefonu en.kompakt biçiminde kullanmak istediğinizde metal ana çerçeveye geri kayabilecek.

Ekran yanlardan açıldığından, muhafazada nispeten az yer kaplayacak. Bu, gerekli tüm bileşenleri işlemek için yeterli alan bırakacak.

Rulo konstrüksiyonu için testere dişlileri kullanılacak. Elastik bir araç yardımıyla roll-up ekranı doğru bir şekilde içeri ve dışarı çıkabilecek.

Katlanabilir Ekran

LG ayrıca ekranın istemeden açılmasını veya tekrar içeri girmesini önlemek için bir tür “kayar kilit” kullanacak.

Arayüzün, kullanıcının cihazı nasıl tuttuğuna göre otomatik olarak uyarlandığı da söyleniyor. Örnek olarak, bir videonun yatay modda izlenmesini gösterebiliriz. Katlanmış haldeyken video alıştığımız gibi gösterilecek. Ardından telefonu alttan çekerek çeşitli görüntülenme öğeleri de görünecek.

Şimdilik LG’nin yeni telefonu hakkında bilinenler bunlar. 2021’nin ilk ışıklarında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

İlgili Haberler

>> LG’nin genişletilebilir ekrana sahip telefonu ortaya çıktı

>> LG K92 5G orta segmentte kartları yeniden dağıtacak


CEVAP VER