LG’nin genişletilebilir ekrana sahip telefonu ortaya çıktı

LG Project B
Google News Abone Ol

LG’nin, çektikçe uzayan bir ekrana sahip Project B isimli telefonunun render görüntüleri ortaya çıktı. İşte tüm detaylar. 

Son 2 yıldır katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon modellerinin kullanıcılar tarafından rağbet görmesiyle, markalar tarafından katlanabilir ekran çılgınlığı başlamış durumda. En son Xiaomi’nin de katlanabilir telefonunu duyuracağı haberini edinmiştik. Katlanabilir telefon konusunda LG’de boş durmadı ve katlanabilir modelin aksine, çektikçe uzayan bir modele sahip telefonu Project B ortaya çıktı. Katlanabilir telefondan çok daha kullanışlı olacağı düşünülen, büyük ekrana daha rahat ve daha kolay erişimin sağlanması amaçlanan, Project B’nin render görüntüleri LetsGoDigital tarafından paylaşıldı. 

LG Project B

LG Project B ile ekran iki kat daha büyük olacak

LetsGoDigital kaynağına göre LG tarafından Ağustos 2019 tarihinde alınan ve 24 Eylül 2020’de paylaşılan patent, LG’nin uzun süredir üzerinde çalışmakta olduğu ‘’Explorer’’ projesinin bir ürünü olacak. Cihazın görüntülerini incelediğimizde normal telefon boyutlarında bir ekran bizi karşılıyor. Fakat içindeki yaylı sistem sayesinde sağından ve solundan uzayabilen bir panel bizi karşılıyor. Metal bir muhafaza içinde OLED panelin uzamasını sağlayacak yaylı mekanizma sayesinde, kullanımda kolaylık ve pratiklik sağlanacak. Aynı zamanda cihaz eski haline döndüğünde içeride kalan ekran paneli çok az yer kaplayacak ve kaba durmayacak. Uzatılabilir ekran sayesinde cihazın görüntüleme alanı %100 arttırılmış olacak. Galaxy Fold modelinden hatırladığımız, katlandığında oluşan kat izi ise LG’nin yeni tasarımı sayesinde yok edilecek. LG’nin patentinde belirttiğine göre, bu ekran tasarımı sayesinde ekran katlanmadığı için çok daha uzun ömür sağlayacak. 

LG Project B

LG aynı zamanda genişletilebilir ekranı, Android için kolaylaştırıcı bir hale getirecek. Söylenenlere göre, ekran genişletildiğinde Android işletim sistemi için; kısayollar, ek kontroller gibi kolaylık sağlayacak özellikler eklenecek. Uzatılabilir ekranın, aynı zamanda çoklu uygulama açmak için de kullanılabileceği düşünülüyor. Patent verilerine göre yeni LG modeli, 64 MP ana kamera, 12 MP Hexa Motion görüntü sabitleme sensörlü ultra geniş açılı kamera ve 13 MP ultra geniş açılı kamera olmak üzere, üç adet arka kamera ile gelecek. Aynı zamanda Project B modelinin Mart 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. 

İlgili Haberler

>> LG K92 5G orta segmentte kartları yeniden dağıtacak

>> 5nm Samsung Exynos 1080 yonga seti bu ay tanıtılacak


CEVAP VER