Libidonuzu Düşürmek İstemiyorsanız Bunlara Dikkat Edin

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız bazı detaylara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Hadi gelin burada detaylardan bir tanesine birlikte bakalım.

Küresel çapta libido düşüklüğü nedeniyle psikolojik tedavi alan birçok kişi bulunuyor. Ayrıca bazıları aldığı klinik tedaviler nedeniyle libido düşüklüğü yaşayabiliyor. Peki bunun kaynağı tam olarak ne? Dünyada depresyonun giderek yaygınlaşması bunun en önemli nedenleri içerisinde yer alıyor.

ABD içerisinde her 5 yetişkinden birisinin depresyon yaşadığı ifade ediliyor. Bu amaçla kullanılan ilaçlar ise bireylerde mutluluk hormonunu yükseltiyor. Serotonin olarak bilinen bu hormon daha sakin ve mutlu bir hayat yaşamanızı sağlıyor. Ancak bu ilacın can sıkıcı bir özelliği var. Bireylerde cinsel hayatı önemli ölçüde düşürebiliyor.

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız antidepresan ilaçları dikkatli kullanın

Yapılan yeni araştırmalara baktığımızda sekse yönelik cinsel arzunun ayarını bazı ilaçların bozduğu ortaya çıktı. Depresyon ilaçları cinselliği yaklaşık olarak yüzde 58 oranında öldürüyor. Bu durum kadınlarda orgazm problemlerine neden oluyor. Erkeklerde ise erekte olma sorunu yaşanıyor.

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız

Prozac, Zoloft ve Celexa en olumsuz etkiye sahip ilaçlar olarak biliniyor. Cinsel hayatı son derece kötü bir şekilde etkiliyor. Bu tür antidepresanların sakinleştirici etkisi nedeniyle vücut seks ile ilgili birçok duruma karşı heyecansız kalabiliyor. Ayrıca erkeklerin uzun bir süre ereksiyon halinde kalmaları zorlaşıyor.

Kilo almak cinsel arzuyu azaltıyor

Bilim insanlar tarafından yapılan araştırmalara baktığımızda antidepresan kullanımının aynı zamanda kilo alımına neden olduğu ifade ediliyor. Bununla doğru orantılı olarak cinsel arzuda önemli ölçüde bir gerileme yaşanıyor. Birçok kişi cinsel arzularını artırmanın yolunun bu ilaçları bırakmak olduğunu düşünüyor.

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız egzersiz yapabilirsiniz. Bazı rutin egzersizler sayesinde cinsel performansınızı önemli ölçüde yukarıda tutabilirsiniz. Ancak bunun için doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Kesinlikle hapları durduk yere bırakmayın. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Sosyalleşmeyen İnsanların Beyin Fonksiyonları Ölüyor: Bilim İnsanları Açıkladı

>> Robotlara Gülmeyi Öğretmek Mümkün: Bilim İnsanları Yeni Bir Robot Geliştiriyor