Maliye Bakanlığı’ndan e-Fatura Mükelleflerine 3 Ay Ek Süre

Google News Abone Ol

shutterstock_106288610E-Dönüşüm sürecinin önemli bir ayağını oluşturan e-Faturaya geçiş zorunluluğu 3 ay uzatıldı. Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, yoğun başvurular nedeniyle mükelleflerin bazı teknik aksaklıklar yaşaması üzerine böyle bir karar alındı.

Türkiye’nin e-Fatura, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ve e-Arşiv hizmetlerini bir arada sunan ilk ve tek kurumu olan TÜRKKEP, sunduğu avantajlı hizmetlerle e-Fatura mükelleflerinin işlerine büyük kolaylıklar getiriyor. 

E-Fatura dönüşüm süreci kurumlara ne katacak?

E-Ticaretin bir gereği olan Elektronik Fatura (e-Fatura) sayesinde, şirketler kağıt faturalardan kurtulacak, faturaların basılması, gönderilmesi, alınması ve saklanması kolaylaşacak, hızlı, verimli ve çok daha düşük maliyetli hale gelecek. TÜRKKEP müşterilerine mevzuata uygun, hızlı, her tür muhasebe yazılımıyla çalışabilen e-Fatura hizmeti ve Saklamacı Kuruluş Yetkisi ile sunduğu e-Arşiv hizmetiyle, ayrıca diğer Özel Entegratörlerden farklı olarak yetkili bir KEP Hizmet Sağlayıcı olarak sunduğu KEP hizmetleriyle müşterilerinin ticari, resmi ve hukuki belge paylaşımlarını yasal geçerli ve güvenli olarak çok düşük maliyete yapabilmesini sağlıyor.


CEVAP VER