Meğerse Elden Ring ‘te Pause Yapmak Varmış. İşte Yöntemi!

FromSoftware tarafından geliştirilen aksiyon RPG oyunu Elden Ring, yakın zamanda satışa sunuldu ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya başladı. Oyunculara eğlence ve zorluk dolu uzun saatler vadeden oyun, ilk incelemeler itibarıyla da yüksek puanlara layık görüldü.

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, Elden Ring ‘te pause, yani oyunu durdurma özelliği olmadığı için pek çok oyuncunun zorluk çektiğinden söz etmiş ve bu bağlamda bazı modların hazırlandığını ifade etmiştik. Örneğin TechieW nikli mod yapımcısı, Elden Ring için pause modu geliştirti ve bu sayede istediğiniz an oyunu durdurup mola verebiliyorsunuz. Yine de…

Hazırlanan bu mod, yalnızca senaryo modunda aktif olarak kullanılabiliyor ve online modlarda işlemiyor. Bu süreçte online tarafa da erişemiyorsunuz haliyle…

Yeni öğrenilen bir detay ise, aslında oyunda moda gereksinim duymadan pause, yani duraklama yapılabildiğini ortaya çıkardı. Can sıkıcı olan ise, bu özelliğe erişmek için biraz uzun yoldan gitmeniz gerekiyor. Tek tuşla pause yapma yok.

Meğerse Elden Ring 'te Pause Yapmak Varmış. İşte Yöntemi!

Elden Ring ‘te moda gerek kalmadan pause özelliği nasıl açılır?

Öncelikle envanter ekranınıza gitmeniz gerekiyor. Sonrasında “Help”, yani yardım başlığına gitmelisiniz. Hemen ardından da “Menu Explanation” seçeneğini işaretleyerek detayları görmelisiniz. İşte siz bu ekrandayken oyun da aslında durmuş oluyor. Telefon ya da kapı çalarsa, böylelikle kolaylıkla ilgilenebiliyor, bir şeyler içebiliyor ya da yiyebiliyorsunuz.

Evet, farkındayız, pek de kullanışlı bir yöntem değil. Oyuncuların bu noktada bir süredir şikayetleri var ve FromSoftware’ın da bu şikayetleri görerek yeni bir güncelleme yayınlayacağı tahmin ediliyor. Örneğin, klavyede yalnızca P tuşuna basarak pause özelliğini aktifleştirebilsek fena mı olur yani?

Bu arada, yukarıda bahsettiğimiz işlemi IGN sitesinin de denediğini ve işe yaradığını doğruladığını ekleyelim.

Elden Ring ilk inceleme puanlarını tekrar paylaşmak gerekirse:

VG247 – 5/5
Game Informer – 10
IGN – 10
GamesBeat – 5/5
GamesRadar+ – 5/5
The Guardian – 5/5
Gamespot – 10
Press Start – 9.5
Destructoid – 10
PCGamesN – 10
Shacknews – 9
COGconnected – 98/100
RPG Site – 9
PC Gamer – 90/100
Inverse – 9
We Got This Covered – 5/5
Trusted Reviews – 4.5/5
Cultured Vultures – 10
Easy Allies – 9.5
Areajugones [İspanyol] – 10
Spaziogames [İtalyan] – 9.3

İlgili Haberler

>> Realme, Yeni Kablosuz Kulaklık ve Yeni Akıllı Saatini Tanıttı!