Hogwarts Legacy, 5’te 5 Yaptı, Elden Ring’i Tokatladı! Hâlâ Oynamadınız mı?

Yeni bir hafta ve yine zirve değişmedi. Warner Bros. Games’in yeni oyunu Hogwarts Legacy, üst üste 5 hafta boyunca Birleşik Krallık’ta 1 numarada kalmayı başardı. Böylelikle oyun, Elden Ring’in şimdiye dek elde ettiği satış rakamını da geçti! Tabii Birleşik Krallık’taki fiziksel kutulu ve dijital satış rakamlarından bahsediyoruz.

Elden Ring, geçtiğimiz yılın en popüler oyunlarından bir tanesiydi, dolayısıyla satış listelerinde de üst sıralarda yer aldı. Tür olarak iki farklı oyundan söz ediyor olsak da, “satış rakamları” bazında bu tip karşılaştırmalar yapılabiliyor.

Bu arada, bildiğiniz gibi zaman geçtikçe yeni satış rakamlarının düşük olması normaldir. Ama Hogwarts Legacy için yeni bir dalganın da bekleyişte olduğunu söylemekte yarar var. Çünkü oyun, önümüzdeki aylarda PS4, XONE ve Switch platformları için de satışa sunulacak. Bu da daha fazla oyuncu anlamına geliyor.

Hogwarts Legacy, 5'te 5 Yaptı, Elden Ring'i Tokatladı! Hâlâ Oynamadınız mı?

GfK UK verilerine göre, 11 Mart ile sona eren haftada Birleşik Krallık’ta en çok satılan 10 oyun:

1. Hogwarts Legacy
2. FIFA 23
3. Mario Kart 8 Deluxe
4. Metroid Prime Remastered
5. God of War: Ragnarok
6. Grand Theft Auto 5
7. Minecraft: Switch Edition
8. Call of Duty: Modern Warfare 2
9. Nintendo Switch Sports
10. Animal Crossing: New Horizons

Hogwarts Legacy hakkında merak edilen bazı sorular ve cevapları

– Oynamadan önce, kitapları okumam ve filmleri izlemem gerekir mi?

Oyun, daha önce hazırlanan eserlerle güçlü bağlantılar içermiyor, ama yine de bu büyülü dünyayı daha iyi anlayabilmeniz için ve bu süreci kısa tutmak için en azından filmlerini izlemenizde yarar var.

– Oyunda Harry Potter ve diğer tanınmış karakterler var mı?

Hayır, yok. Oyun, Harry Potter’ın hikâyesinin anlatıldığı dönemin yaklaşık 100 yıl öncesinde, farklı bir karakteri anlatıyor, farklı bir dönemi işliyor.

– Hogwarts Legacy’de hangi oyun motoru kullanılıyor?

Unreal Engine 4 kullanılıyor. Genel olarak başarılı görsellerle karşılaşabilirsiniz. Yine de PC tarafında zaman zaman ufak tefek hatalarla, performans sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

– Oyunda Quidditch maçları var mı?

Hayır, yok. Önümüzdeki dönemde sırf bu maçlara yönelik bir DLC paketinin hazırlanabileceği konuşuluyor. Yine de oyunda pek çok heyecanlı yarışa katılabileceğinizi belirtelim.

– Oyun, kaç saatlik deneyim sunuyor? Multiplayer var mı?

Hogwarts Legacy’nin senaryo modunu tamamlayabilmek için en az 35 saatlik bir sürece ihtiyacınız var. Etrafı gezer ve yan görevleri de yaparsanız, bu kez 70 saatlik doyurucu bir serüven sizi bekliyor.

İlgili Haberler

>> ChatGPT Yapay Zekâ, Şimdi de Arabalara mı Geliyor?