Meizu 18 Pro, rakiplerini kıskandıracak: İşte detaylar

Meizu 18 Pro

Meizu’nun yakında tanıtılacak serisi hakkında neredeyse bütün ayrıntılar ortaya çıktı. İşte Meizu 18 ve Pro modelleri hakkında tüm detaylar.

Meizu’nun amiral gemisi modeli hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Son zamanlarda birçok söylentiye konu olan Meizu, uzun süredir bekleniyordu. Meizu’nun amiral gemisi serisi olarak tanıtacağı 18 ve 18 Pro modelleri hakkında temel bilgiler ortaya çıkmıştı. Fakat kimse yeni serinin teknik detaylarını bilmiyordu. Ortaya atılan bazı haberler olsa bile kesinlik söz konusu değildi. Fakat Meizu yeni serisinin çoğu özelliğini resmi olarak duyurdu. İşte tanıtımına günler kalan Meizu 18 ve Meizu 18 Pro modelleri hakkında tüm ayrıntılar.

Meizu 18 ve 18 Pro neler sunuyor

Meizu, 18 ve 18 Pr­o modellerini 3 Mart tarihinde kullanıcılarının beğenisine sunacak. Fakat tanıtıma yaklaştıkça em gündemde kalmak adına hem de merak eden kullanıcılarının merakını gidermek adına yeni serinin özelliklerini paylaşıyor. Bazen Meizu 18 hakkında bazen de Pro modeli hakkında tadımlık diyebileceğimiz 2’şer özellik açıklıyor. Tanıtımına neredeyse bir hafta kala serinin çoğu özelliğinin ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Meizu 18 Pro

Meizu 18 Pro modelinin Snapdragon 888 işlemcisi ile karşımıza çıkacağı kesinleşti. Bildiğiniz üzere Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisi, 2020’nin en güçlü akıllı telefon işlemcisi olarak tanıtıldı. Hala söz konusu işlemciye sahip modellerin AnTuTu testlerinde zirveye oynadığını söyleyebiliriz.

Meizu 18 Pro

Yeni modeli hakkında bir kaç detay daha sızdırıldı. Meizu’nun resmi hesabında yaptığı paylaşıma göre yeni Meiz­u 18 Pro modeli UFS 3.1 depolama birimini kullanacak. Bu sayede cihazın depolama alanındaki performansı önemli derecede artacak. Ayrıca yeni modelin LPDDR5 RAM kullanacağı da biliniyor.

Yeni model hakkında ilk olarak aktarılanlar bu kadar. Fiyat bilgisine baktığımızda cihaz hakkında henüz bir fiyat bilgisinin sızdırılmadığını görüyoruz. Fakat Meizu’nun üst segment akıllı telefonlarının piyasaya göre uygun fiyattan satışa sunulduğunu hatırlatalım. Fiyat performans modelleri ile öne çıkan Meizu, yeni amiral gemisi serisini de uygun fiyata satışa sunacaktır. Yeni seri 4 Mart tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> MIUI 12.5 : Her zamankinden daha hızlı, daha güvenli ve daha güzel