Vivo X60 serisi Console’da görüntülendi: Rakiplerini elemeye geliyor

Vivo X60 serisi

Vivo X60 serisi hakkında sonunda tüm detaylar ortaya çıktı. Performans canavarları Play Consol’da görüntülendi. İşte detaylar.

Vivo’nun aylardır beklenen serisi X60 sonunda geliyor diyebiliriz. Her hafta ortaya çıkan render görüntüleri, sertifikaları derken sonunda yolun sonuna geldik diyebiliriz. Türkiye’de satıldığı takdirde bir hayli ilgi göreceği düşünülen yeni seri yakında satışa çıkıyor. Ülkemizin yeni Xiaomi’si olması beklenen fiyat performans cihazları ile tanınan Vivo’nun sevilen serisinin yenilenmiş versiyonu hakkında işte tüm bildiklerimiz.

Geçtiğimiz haftalarda Vivo X60 ve X60 Pro modeli hakkında bir çok söylenti ortaya çıktı. İlk önce X60 modelinin Exynos 1080 işlemcisini kullanacağı, Pro modelinin ise Snapdragon 888 işlemcisini kullanacağı söyleniyordu. Daha sonrasında bu bilgiler yalanlandı ve bir belge daha ortaya çıktı. Ortaya çıkan belgede serinin iki modelinin de Exynos 1080 işlemcisini kullandığı görülüyordu. Tüketiciler, her ne kadar bu duruma anlam veremese de kabullendi ve yeni haberleri beklemeye başladı. Sonunda yeni serinin detayları kesinleşti.

Yeni Vivo X60 serisi neler sunuyor

Google Play Console’da ortaya çıkan modellerde görülen en büyük değişliklik, iki modelin de Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacak olması. Exynos 1080 ile Snapdarogn 870’i kıyasladığımızda söz konusu kararın isabetli olduğunu söyleyebiliriz.

Vivo X60

Cihazın Exynos 1080’li versiyonunun daha önce tanıtıldığını, söz konusu versiyonunun ise geliştirilmiş versiyonu olduğunu hatırlatalım. Büyük ihtimalle yeni versiyonu Türkiye’de satışa sunulacaktır. Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapan vivo bu konuda açıklama yapacaktır. Yakın zamanda Vivo X60 serisinin ülkemize gelip gelmeyeceği kesinleşir.

Vivo X60

Console’da ortaya çıkan bilgilerde serinin iki modelinin de benzer özelliklere sahip olduğunu görmekteyiz. İki model de 12 GB RAM’e sahip olacak ve Android 11 sürümü ile kutudan çıkacak.

Fiyat konusunda vivo’nun rakipleri ile mücadele edebilmesi için 799 dolar bandında tutması bekleniyor. Türkiye pazarına da giriş yapacağını düşündüğümüz X60 ailesinin kamera kurulumu ile de ön plana çıkacağını belirtelim. Yakında yeni ayrıntılar sızdırılacaktır. Beklemede kalın

İlgili Haberler

>> Vivo amiral gemisi katili iQOO Neo5, tanıtıma gün sayıyor

>> Samsung, Google, Oppo ve Xiaomi için katlanır ekranlar geliştirecek