Mercedes Araçları Geri Çağırıyor: Birçok Otomobil Tehlikede

Mercedes araçları geri çağırma

Mercedes araçları geri çağırma kararı aldı. Yaşanan bazı problemler nedeniyle bu kararın alındığı ifade ediliyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Herkesin en beğendiği otomobil markaları içerisinde yer alan Mercedes Benz daha ilginç sorunlarla karşı karşıya. Otomobillerde yaşanan fren sistemi kaynaklı problemler nedeniyle birçok aracın geri çağrıldığı söyleniyor.

Genellikle Mercedes Benz firması araçlarını çok fazla geri çağırmıyor. Ancak Almanya Federal Motorlu Araçlar Dairesi tarafından yapılan çağrı ile birlikte 2004 ile 2015 yılları arasında üretilen bazı araçların geri çağrıldığı ifade edildi. Çağrının nedeni olarak fren güçlendiricinin işlevi gösterildi.

Mercedes araçları geri çağırıyor

Küresel çapta baktığımızda 993 bin 407 aracın geri çağrıldığı ifade ediliyor. Bu araçların 70 bin kadarı Almanya’da yer alıyor. Elbette bu araçların geri çağrılması birçok sürücüde kafa karışıklığı yarattı. Mesela kullandıkları araçların güvenliğinden artık çok daha şüpheliler.

Mercedes araçları geri çağırma

Fren sistemleri otomobillerdeki en önemli sistem olarak görülüyor. Herhangi bir aksaklık nedeniyle çok ciddi kazalar karşımıza çıkabilir. İşte tam da bunu engellemek isteyen Mercedes yeni kararlar aldı. 1 milyona yakın aracın kesin olarak geri çağrıldığı ifade edildi.

Mercedes otomobilleri incelendikten sonra geri verilecek

Yapılacak olan herhangi bir güçlü veya sert bir frenleme manevrasında bazı kazaların yaşama ihtimali olduğu ifade edildi. Mercedes bu tür durumlarda sorumluluk almak istemiyor. Herhangi bir kişinin ölmesi bile şirkete yüksek miktarlarda tazminat davası açılmasına neden olabilir.

Tüm bu problemlerden korunmak isteyen Mercedes aldığı karar ile birlikte araçlarını geri çağırdı. Geri çağırma ile birlikte tüm araçlar için düzenli bir rapor oluşturulacak. Bu rapor sonucunda eğer aracın fren sisteminde herhangi bir problem yoksa geri iade edilecek. Bu sorunun Mercedes tarafından kolaylıkla atlatılma potansiyelinde olduğu ifade ediliyor. Peki siz Mercedes otomobillerinde görülen bu fren problemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> AR-GE’si Türkiye’de yapılan Mercedes-Benz eCitaro, IAA Mobility 2021’de emisyonsuz ulaşım sağladı

>> Mercedes Telefon İster Misiniz? Xiaomi ile Mercedes Güçlerini Birleştirdi: Redmi K50 Gaming Edition

. . . . .