iPhone Türkiye Fiyatları Uçuşa Geçti: Beklenmeyen Fiyat Artışı

iPhone Türkiye fiyatları

iPhone Türkiye fiyatları ne yazık ki çok ciddi bir artışa sahne oldu. Yapılan son zamlar ile birlikte iPhone 13 fiyatı tahminlerin çok daha üzerine çıktı.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple genelde yüksek fiyatlı olarak adlandırılıyor. iPhone modelleri başta olmak üzere birçok Apple cihazı ne yazık ki zam karşısında adeta eziliyor. Piyasadaki güncel iPhone serileri içerisinde yer alan iPhone 13 ise 21 bin TL seviyelerine kadar geldi.

Yapılan fiyat güncellemeleri ile birlikte iPhone 13 Pro başlangıç fiyatı ise 30 bin TL seviyesine kadar uzandı. Açıkçası birçok kişi iPhone 14 modelini bekliyordu ve şu saatten sonra fiyatının çok zor alınacak türden olacağını söyleyebiliriz. En düşük model iPhone 13 cihazı bile adeta cep yakıyor.

iPhone Türkiye fiyatları beklentileri aştı

ABD’li teknoloji devi tarafından alınan zam kararı Türkiye’de büyük bir tepkiye neden oldu. Mesela iPhone 13 mini 128 GB versiyonu bile 21 bin TL oldu. Durum buralara kadar gelince elbette kullanıcılar adeta isyan etti. Bu konuda haksız değiller.

iPhone Türkiye fiyatları

Türkiye’de hem ekonomik problemler hem de enflasyon nedeniyle sürekli fiyat artışları görülüyor. Üstelik bu fiyat artışları eskisine göre çok daha sık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ayrıca döviz kurundaki yükseliş nedeniyle yine benzer problemler yaşıyoruz. Dolar şu sıralar 17 TL yolculuğuna başladı.

Apple ürünlerinin fiyat artışı devam edebilir

Önümüzdeki aylarda Apple ürünlerinin fiyat artışının devam etme ihtimali var. Mesela iPhone 13 Pro Max 1 TB kapasiteli cihazın fiyatı 41 bin TL’yi geçti. Sadece bu bile fiyatların yerinde durmayacağını gösteriyor. Ayrıca tek sebep döviz kurundaki artış değil. Başka yeni faktörler ortaya çıktı.

Küresel çapta görülen çip krizi nedeniyle ne yazık ki iPhone fiyatları da yükseliyor. Bunu engellemek açıkçası pek kolay olmayacak. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> En Hızlı iPhone Modeli Belli Oldu: Ona Kimse Yetişemiyor

>> Yeni iPhone Modelleri Lightning Girişine Veda Edebilir!