Mercedes Telefon İster Misiniz? Xiaomi ile Mercedes Güçlerini Birleştirdi: Redmi K50 Gaming Edition

Mercedes ve Xiaomi, güçlerini yeni bir oyuncu telefonu için birleştirdi. Xiaomi Redmi K50 Gaming Edition, tıpkı AMG F1 gibi performans sunabilir!

.

Xiaomi Redmi K50 Gaming Edition geliyor. Ürün, adından da anlaşılacağı üzere oyunculara yönelik, yüksek performans sunmayı amaçlayan bir telefon. Çinli üretici Xiaomi, bu telefonun hazırlanması için dünyaca ünlü otomobil firması Mercedes ile ortaklık yürüttü. Öyle ki bu cihaz, Mercedes’in F1 takımının katkılarıyla tıpkı bir Formula 1 aracı gibi performans gösterebilir.

Ürünün 16 Şubat, yani 2 gün sonra resmen tanıtılması bekleniyor. Cihaz hakkında şu an için elimizde kısıtlı bilgiler var ve onları da sizlerle paylaşalım isterseniz.

Bir telefonda Mercedes havası olur mu? Tabii ki! Xiaomi Redmi K50 Gaming Edition

Redmi K50 Gaming Edition, Snapdragon 8 Gen 1 çipsetiyle gelecek. Bildiğiniz gibi bu çipset, an itibarıyla Qualcomm’un en güncel ve en performanslı çipseti. Yine de, Xiaomi’nin bu çipsetin daha iyi çalışabilmesi için hem konumlandırma hem de havalandırma sistemleri tarafında özelleştirmeler yapması bekleniyor. Bu sayede de yüksek performans sunulurken cihazın olabildiğince soğuk kalmasına gayret gösterilecek.

Bu detaylara ek olarak, telefonda dahili tetik tuşları ve özel titreşim sistemi de olabilir. Bu da özellikle aksiyon oyunlarında daha kolay kullanım ve daha etkili deneyimlerin kapılarını aralayabilir.

Mercedes Telefon İster Misiniz? Xiaomi ile Mercedes Güçlerini Birleştirdi: Redmi K50 Gaming Edition

Redmi K50 Gaming Edition için şu an iki kamera detayı var. Arka tarafta 64MP IMX 686 sensöründen söz ediliyor, ama bu söylenirken “ana kamera” ibaresi de ekleniyor. Yani geniş açılı çekim ve makro çekim için başka kameralar da olacaktır, ama henüz bu kameralar için detaylar belirtilmemiş.

Ön taraftaki selfie kamera ise, 20MP Sony IMX 596 olacak. Kısacası hem ön hem de arka kamera sisteminin de iddialı olması bekleniyor.

Peki ya RAM, depolama, pil gibi konularda bilgiler var mı derseniz, henüz yok. Yine de, özellikle pil tarafında hem kapasite hem de hızlı şarj gibi detayların sevindirici olması bekleniyor. Biliyorsunuz, Xiaomi’nin pil teknolojileri üzerine çok iyi çözümleri var ve bu modelde de kullanılacaktır.

Son olarak, bu telefon için yapılan işbirliği, aslında Xiaomi ve Mercedes’in ilk işbirliği değil. İki firma, daha önce de Mi Electric Scooter Pro 2 için ortaklık kurmuş ve beğeni toplamıştı.

İlgili Haberler

>> iPhone 14 Pro, 8K Video Kamera ve Dahasıyla Şov Yapabilir!

. . . . .