Hoşnutsuz çalışan, Mercedes-Benz fabrikasında 50 kamyoneti enkaza çevirdi! Nasıl mı?

Hoşnutsuz çalışan, Mercedes-Benz fabrikasında 50 kamyoneti enkaza çevirdi! Nasıl mı?

Google News Abone Ol

Mercedes – Benz’in İspanya fabrikasındaki bir çalışan, özel bir otoparkta park etmiş 50 kamyoneti enkaza çevirdi. Bu olaydan sonra 38 yaşında adı açıklanmayan çalışanın işten kovulduğu bilgisi geldi.

Hoşnutsuz Mercedes – Benz çalışanı İspanya’nın Bask bölgesinde bulunan fabrikaya 21 km uzaklıktaki bir yerden Beko loder benzeri iş makinasına benzer yol çalışmalarında kullanılan bir aracı çaldı ve fabrikanın özel otoparkına gitti.

Fabrikaya ulaştığında, tam bir öfke moduna geçti. Ve yol çalışması aracının ön yükleyicisini, kısa süre önce montaj hattından çıkan 50 yeni Mercedes Class V minibüsüne sürdü. İspanyol otomobil haber merkezi Periodismo Del Motor’da yer alan bir habere göre, bu olay gerçekleştiğinde fabrika bölgesi içerisinde güvenlik görevlileri ve bakım işçilerinin bulunduğu söyleniyor. Bölgede bulunan az sayıda kişinin yanı sıra çok fazla insanın bulunmadığı bir dönemde olayın meydana gelmesi sebebiyle herhangi bir yaralanma olmamış durumda.

Mercedes Bazı Araç teslimatlarını Erteleyebilir

Konuyla ilgili polis raporuna göre, “Polis, (Beko loder benzeri bir iş makinasını kullan kişi) direksiyondaki adamın park halindeki araçlara çarptığı haberini alarak hemen olay yerine intikal etti.  Hoşnutsuz Mercedes – Benz çalışanı adli zarara yol açma şüphesiyle yakalandı. Beko loder benzeri bir iş makinasını kullan kişi yakalanmadan önce güvenlik görevlileri havaya uyarı atışı yaptı. Uyarı atışlarına aldırmayan adam araçlara zarar vermeye devam etti. Bir süre daha araçlara zarar vermeye devam eden adam güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak kolluk kuvvetlerine teslim edildi. Mercedes

Konu hakkında yapılan haberlere baktığımızda yetkililerin hali hazırda gerçekleşen saldırıyı araştırdığını görüyoruz. Neden ve ne için soruları daha karşılık bulmuş değil. Yetkililer tarafından da henüz detaylı bir açıklama yapılmadı.

Polisler, sanığın 2016 ile 2017 yılları arasında şantiyede çalıştığını beyan etmişler. Ve yine İspanyol basın kuruluşlarının yaptığı haberlere bakılırsa bu saldırıdan kaynaklanan zarar 2,4 milyon dolar civarında. Buna ek olarak Mercedes V-Class, Vito, e-Vito ve EQV araçlarının muhtemel teslimat tarihleri şirketin bu minibüsleri sıfırdan yeniden inşa etmesi gerekeceği için ertelenecek.

İlgili haberler

>> Elektrikli otobüs Mercedes-Benz Körüklü eCitaro Türkiye’de geliştirildi!

>> Yeni Mercedes-Maybach S Serisi tanıtıldı!


CEVAP VER