Microsoft Bulut Tabanlı Windows İşletim Sistemiyle Bilgisayar İhtiyacını Ortadan Kaldırıyor

Microsoft Windows 11

Microsoft bulut tabanlı Windows işletim sistemi geliştirmeyi planlıyor, böylece bilgisayar gereksinimini ortadan kaldıracak.

Bulut teknolojisi, on yıl önce büyük bir trend haline gelmişti. Bugün elde edilen bilgilere göre Microsoft, Windows işletim sisteminin bulut tabanlı bir sürümünü piyasaya sürmeyi hedefliyor. Eğer bu plan gerçekleşirse, artık bilgisayara ihtiyaç duyulmayacak. İşte ayrıntılar:

Microsoft Bulut Tabanlı Windows İçin Kolları Sıvadı

FTC duruşmasının bir parçası olarak kamuoyuna açıklanan sunumda, Microsoft ile ilgili oldukça ilgi çekici bir bilgi ortaya çıktı. Sunuma göre, şirket geniş bir kullanıcı kitlesi için bulut tabanlı Windows 365 hizmetini geliştirme niyetinde.

Microsoft bulut tabanlı windows

Amacı, bulutta herhangi bir cihazdan erişilebilen eksiksiz bir Windows işletim sistemi sunmaktır. 2021’de tanıtılan Windows 365 öncelikle ticari müşterilere sunulmuştu. Ancak şirket, bunu Windows 11 işletim sistemiyle entegre etti.

Microsoft Bulut Tabanlı Windows Açıklamaları

Microsoft, Windows deneyimini daha fazla buluta taşıma planlarını da şu şekilde ifade ediyor:

“Windows 11’i giderek daha fazla buluta taşıyın: Buluttan herhangi bir cihaza akışla tam bir Windows işletim sistemi sağlamak için Windows 365’i geliştirin. Bulutun ve istemcinin gücünü kullanarak gelişmiş yapay zeka destekli hizmetler ve insanların dijital deneyiminde tam dolaşım sağlayın.”

Gelecekteki bir güncellemeyle, kullanıcılara yerel yerine bulut tabanlı bir Windows örneğiyle önyükleme seçeneği sunulacağı belirtilen Windows 365 Boot’un dahil edileceği söyleniyor. Bulut geçişiyle birlikte Microsoft, Surface cihazları için kendi ARM tabanlı işlemcilerini tasarlama olasılığını da araştırıyor.

Microsoft’un bulut tabanlı Windows işletim sistemi, kullanıcılara daha esnek ve erişilebilir bir deneyim sunarak bilgisayar kullanımını dönüştürebilir.

İlgili Haberler:

>> Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin ile Founders Hub’ı ve Şirket Planlarını Konuştuk!