Tesla Reklam Vermeye Başlıyor | Şirket Tarihinde Bir İlk

Tesla mobil yükseltme

Tesla reklam vermeye başlıyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın reklam vermeyi düşündüğünü açıklamasının ardından otomobil üreticisi, ilk kez reklamlarda kendisini göstermeye başladı.

Tesla, uzun yıllardır ürünlerine odaklanarak ve kaliteli ürünleri sayesinde fısıltı gazetesi ile tanınmayı tercih ederek reklamlara para harcamaktan kaçınmıştı. Ancak Tesla CEO’su Elon Musk’ın yakın zamanda yaptığı açıklamalarla bu politika değişti ve şirketin ilk reklamları görülmeye başlandı.

Tesla Reklam Vermeye Başlıyor | Google İle Başladılar

Elon Musk’ın Tesla olarak ilk kez reklam vermeyi denemeyi düşündüğünü açıklamasının ardından elektrikli otomobil üreticisi Google reklamlarında kendisini göstermeye başladı. Bu durum, Tesla’nın uzun süredir sürdürdüğü reklam yapmama politikasının sona erdiğini gösteriyor.

Tesla reklam vermeye

Tesla yatırımcıları, Tesla markalı otomobillerin özelliklerini ve faydalarını vurgulayan reklamların kullanılabileceği konusunda Elon Musk’a baskı yapıyordu. Tesla’nın geçtiğimiz haftaki yıllık toplantısında Musk, bu teklifi kabul ettiğini belirtti. CEO, Tesla’nın “biraz reklam yapmayı deneyeceğini” ve “faydalarını takip edeceklerini” söyledi.

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Tesla’nın reklam vermeye başladığı görüldü. İlk olarak bazı Google kullanıcıları, aramalarda gösterilen reklamları fark etmeye başladı ve Google’ın reklam şeffaflığı programına bakıldığında Tesla’nın reklamlarının net bir şekilde görülebildiği görüldü.

Tesla Reklam Vermeye Devam Edecek

Tesla şu anda geleneksel afişler yerine arama motorlarında reklamlara odaklanmış gibi görünüyor. Şu anda Tesla’nın yayınladığı reklamlar daha çok İngiltere odaklı gibi görünse de ABD kaynaklarında da markanın bazı reklamları bulunuyor.

Elektrikli otomobil pazarının genişlemesiyle birlikte rekabet de artmış durumda. Bu süreçte daha fazla fark edilmek isteyen elektrikli otomobil üreticileri reklamlara önemli bir bütçe ayırıyor. Tesla, uzun süre direnmesine rağmen sonunda bu akıma ayak uydurmak zorunda kaldı.

Google reklamlarıyla başlayan süreçte Tesla’yı ilerleyen dönemde TV ve afiş reklamlarında da görebiliriz. Elektrikli otomobil üreticisi ve reklam politikası hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu yeni adım Tesla’ya yarar sağlayacak mı?

İlgili Haberler:

>> Honda ve Sony Elektrikli Araç Üretimine Başlıyor: Gerisini Tesla Düşünsün