Microsoft Flight Simulator İndirme Boyutu Yarı Yarıya Düştü

170 GB indirme boyutu ile adeta sabır testi olan Microsoft Flight Simulator indirme boyutu düştü. Öyle ki bu düşüşün boyutu yaklaşık yarı yarıya ve artık oyun 83 GB. Bu sevindirici haberin detayları ise haberimizde… 

Harika bir simülasyon deneyimi olan Microsoft Flight Simulator özellikle boyutu ile de gündem konusu olmuştu. Oyunun Steam sayfasında yazdığı biçimde de oyun diskinizde 150 GB yer kaplıyor. Ne var ki oyunun kurulumu için yapılan indirme ise bundan daha da büyük. İçinde bulunduğumuz dönemde kısacası artık oyunlar inanılmaz boyutları zorunlu hale getirdi. Ne yazık ki internet hızları ve yeni nesil SSD teknolojisi ise bu konuda bize yardımcı olmuyor.

Ancak bu konuda yüz gülden bir gelişmeyi size duyurmaktan mutluyuz. Microsoft’un büyük heyecan yaratan oyunu güncelleme ile indirme boyutunu 83 GB’a çekti. Bu da yarı yarıyadan fazla bir düşüş anlamına geliyor. Microsoft açıklamasında konu hakkında “oyunun indirmesi konusunda optimizasyonlar yaptık” dedi. Lakin teknoloji firması bunun nasıl mümkün olduğunu söylemedi.

Çevrim içi platformlarda Microsoft Flight Simulator boyutu açıklandığı gibi düştü

Tabii ki bu optimizasyonunun sonuçlarına bakmak gerekiyor. Steam üzerinden oyunu edinmeye çalıştığınızda ilk etapta 700 MB’ın üzerinde bir indirme gerçekleşiyor. Bunun ardından 81 GB boyutunda bir veri paketi daha inecek. Bu hala çok yüksek bir indirme boyutu olsa da 80 GB boyutu artık daha alıştığımız bir miktar.

Oyunda yaşanan bir başka büyük değişiklik daha var. Tabii ki 83 GB boyut tüm dünyayı ve diğer verileri tutmak için yeterli değil. Ancak oyun artık hava durumu verilerini indirirken daha az bir bant genişliğine ihtiyaç duyuyor. Bu da oyunun performansına doğrudan etki yapacak gerçekten önemli bir gelişme daha. Haberlerde de yer aldığı gibi oyun güncel hava durumu, trafiği ve uydu bilgilerini kullanma özelliğinde. Bu da çok daha gerçekçi bir deneyimin mümkün olmasını sağlıyor. Bu özellikle bir yandan başka bir şey indiriyorsanız gerçekten bir çileye dönüşebiliyor. Bu değişiklik çok büyük olmasa da rahatlatıcı bir gelişmeyi hayata geçiriyor.

Güncelleme ile navigasyon, hava ve uçaklarla ilgili de bazı değişiklikler geliyor. Ayrıca bazı hata düzeltmeleri de bu güncellemede yer alıyor. Tüm bunlardan önemlisi ise oyunun boyutundan dolayı eli gitmeyen oyuncuların artık oyuna bir şans verebilecek olmaları.

Diğer haberler:

>> Counter Strike: Global Offensive Oyunu Yeni Güncellemelerle Daha Heyecanlı

>> Call of Duty Modern Warfare Oyununa İmza Atanlar Firmadan Ayrıldı