Microsoft Windows 10 21H1 Sürümünü Yayınladı: Bazı Eleştiriler Var!

Microsoft Windows 10 güncellemesi

Microsoft Windows 10 21H1 sürümü nihayet yayınlandı. Birçok kişi konuyla alakalı yoğun eleştirilerde bulundu. Hadi gelin tüm detaylara birlikte göz atalım.

Microsoft dünyanın en büyük işletim sistemi üreticileri arasında yer alıyor. Windows 7, Windows 8 ve son olarak Windows 10 ile birlikte kullanıcılara eşsiz deneyimler sunabiliyor. Ancak aynı zamanda yoğun eleştirilerin de merkezinde yer alıyor. Birçok kişi şirketin çok geç güncelleme yaptığını düşünüyor.

Bütün bunlara ek olarak Microsoft güncellemelerinin en fazla eleştiri alma nedenlerinden birisi de başarısız olması. Windows 10 güncellemeleri hatırlayacağınız üzere neredeyse her seferinde başka bir problem çıkarıyor. Bunun farkında olan Microsoft sütten ağzı yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyor. Şirket özellikle Windows 10 konusunda çok fazla tereddüt yaşıyordu.

Microsoft Windows 10 21H1 sürümü çok az değişiklik getirecek

Microsoft şirketinin son işletim sistemi olarak bilinen Windows 10 yeni bir sürüm kazandı. Ne yazık ki yeni gelen bu sürümde çok fazla özellik göremiyoruz. Sadece küçük bazı değişiklikler yapıldı. Bunlardan birisi de Windows hello uygulaması için çoklu kamera desteği oldu. Bu destek sayesinde kullanıcılar kamerayı daha efektif kullanabilecek.

Microsoft Windows 10 21H1

Yeni sürüm ile birlikte gelen yeniliklerden bir diğeri de güvenlik açıklarının giderilmesi oldu. Windows işletim sistemi en fazla siber saldırıya uğrayan platformlardan bir tanesi. Microsoft bunun farkında olduğu için düzenli olarak güvenlik güncellemesi getiriyor. Böylece büyük oranda koruma sağladığını düşünüyor. Microsoft Windows 10 21H1 sürümü bazılarına göre çok fazla koruma sağlayamayacak.

Microsoft eleştiri bombardımanına tutuldu

Dünya çapında geliştiricilerin önemli bir bölümü Microsoft şirketinin geri planda kaldığını söylüyor. Bu güncelleme normal şartlarda en az 6 ay önce yayınlanacaktı. Fakat sürekli olarak ertelendi ve en sonunda işler buraya kadar geldi.

Microsoft her ne kadar işletim sistemleri açısından yenilikçi görünse bile yine de güncellemeleri yeterli düzeye getiremiyor. Bu sürüm yaklaşık olarak 18 aylık hizmet verecek ve bir noktada koruma sağlayacak. Fakat yine de Microsoft Windows 10 21H1 sürümü için tereddütler henüz giderilmedi. Peki siz bu yeni sürüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Microsoft Defender Açığı 12 Yıl Sonra Farkedildi

>> Microsoft’un düzenlediği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışması için başvurular başladı