Apple ve LG Katlanabilir Ekran Konusunda Birleşecek Mi: Bomba İddialar Var

Apple ve LG katlanabilir ekran

Apple ve LG katlanabilir ekran ile ilgili ortak çalışıyor olma ihtimaline sahip. Bugüne kadar hiç kimse tarafından dile getirilmeyen bu iddia büyük bir etki yarattı. İşte merak edilen tüm detaylar

.

Bugüne kadar Apple ile LG şirketlerinin yolları hiçbir zaman kesişmedi. Bu iki teknoloji devinin yaptıkları işler birbirine yakın olsa bile yine de ayrı yollarda devam etmeyi tercih ettiler. Fakat son zamanlarda gelen bazı haberler bunun değişme ihtimaline sahip olduğunu gösteriyor. Apple tarafından son dönemlerde gerçekleştirilen bazı hamleler buna neden olmuş olabilir.

Katlanabilir ekranlar her geçen gün çok daha fazla dikkat çekmeyi başarıyor. Samsung ve Huawei ile birlikte adeta büyük bir atağa kalkmayı başaran katlanabilir akıllı telefonlar şimdi de Apple gündeminde. Ancak firma bunu tek başına üretemeyecek gibi görünüyor. Zaten ekran konusunda normalde de diğer şirketlerden destek alıyor.

Apple ve LG katlanabilir ekran için yakınlaşabilir

Gelen bazı detaylara göre Güney Kore devi LG ekran konusunda Apple şirketine destek verecek. Katlanma özelliğine sahip bir iPhone için OLED paneller tedarik etme ihtimali son derece yüksek. Apple normalde de bu tür ekranlar üretmek için başka şirketlerden destek alıyor. Sadece bu destek artık LG üzerinden verilecek.

Apple ve LG katlanabilir ekran
Katlanabilir iPhone cihazları için en önemli problem ekran üretimi. Bu tür ekranların yapılabilmesi için son derece dayanıklı kimyasallar kullanılması gerekiyor. Ayrıca Apple kesinlikle bir problem istemiyor. Bu nedenle ciddi bir destek alma taraftarı olabilir. Tüm bunlara ek olarak Galaxy Z Flip tarzı bir katlanmayı tercih edecek gibi görünüyor.

Apple 2023 yılında katlanabilir iPhone duyurusu yapacak mı?

Gelen son sızıntılar mutlaka bir şekilde 2023 yılına işaret ediyor. Hem Apple analistleri hem de diğer tahminciler firmanın ancak 2 yıl sonra böyle bir cihaz üretebileceğini düşünüyor. Ayrıca dikine katlanabilen bir cihaz olma ihtimali diğerlerine göre çok daha yüksek gibi görünüyor.

Peki siz katlanabilir iPhone ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone 13 Pro hakkında ilk detaylar gün yüzüne çıktı

>> Apple, iPhone 13 ile her zaman açık ekran özelliğini sunacak

. . . . .