MIUI 12.5 Alacak Xiaomi Telefonların Tam Listesi Haberimizde

Xiaomi MIUI 12.5

MIUI 12.5, kendisinden önceki MIUI sürümlerinden daha gelişmiş olarak lanse ediliyor ve beraberinde bir dizi büyük yükseltme getiriyor.

Xiaomi MIUI 12.5 ile fark yaratmayı hedefliyor. Kendi ve alt markaları ile özellikle pazarın alt ve orta segmentlerinde güçlü bir varlığa sahip olan firma pazardaki en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri haline geldi.

Geçen ayın sonlarına doğru Xiaomi, çeşitli cihazlarının performansını iyileştirmek ve bazı yeni özellikler eklemek için en son işletim sistemi MIUI 12.5 ‘i duyurdu. Xiaomi daha önce Android 11 tabanlı işletim sisteminin (OS) kapalı beta olarak ve yalnızca şirketin ana ülkesi olan Çin’deki kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini duyurmuştu. Ve şimdi, şirket aynı zamanda başlangıçta kapalı beta aşamasında güncellemeyi alacak cihazların tam listesini yayınladı.

Güncelleme olarak, MIUI 12.5 ‘in kendinden önceki MIUI sürümlerinden daha gelişmiş olduğu öne sürülüyor. Bir dizi büyük güncelleme var, ancak şirketin birkaç ay içinde piyasaya sürülmesi beklenen bir sonraki MIUI 13 güncellemesi için birkaç özellik kaldığı söylenebilir. Tabii ki söylenildiği gibi birkaç ay içerisinde yayınlanırsa…MIUI 12.5

MIUI12.5 Alacak Telefonların Tam Listesi

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Ultra
Xiaomi Mi 10 Youth
Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 Explorer
Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Xiaomi Mi CC9
Xiaomi Mi CC9 Pro
Xiaomi CC9e
Xiaomi Redmi K30 Pro
Xiaomi Redmi K30 5G
Xiaomi Redmi K30S
Xiaomi Redmi K30 Racing
Xiaomi Redmi K30i 5G
Xiaomi Redmi K30
Xiaomi Redmi K20 Pro
Xiaomi Redmi K20
Xiaomi Redmi 10X 5G
Xiaomi Redmi 10X Pro
Xiaomi Redmi Note 9
Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Xiaomi Redmi Note 8
Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Xiaomi Redmi Note 7

MIUI 12 .5: Performans yükseltmeleri

Xiaomi tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni sürüm, önceki MIUI sürümünden daha hafif, daha hızlı ve daha verimli. Xiaomi, MIUI 12.5 ‘in aynı görevler için yüzde 20 daha az işlemci gücü kullandığını ve ayrıca yüzde 35 daha az arka plan belleği tükettiğini iddia ediyor. Ve tüm bunlar aynı görevler için yüzde 25 daha az güç alırken.

Xiaomi, performanstaki iyileşmenin, MIUI 12’de bulunanla karşılaştırıldığında, kısmen üstün bir “MIUI Light Cone Motion Effect Architecture” a bağlı olduğunu ortaya çıkardı. Şirket, MIUI 12.5 ‘in ayrıca çok daha güçlü bir işleme motoru getirdiğini iddia ediyor. Bu yeni gelişmiş motor aynı zamanda kullanıcı arayüzü animasyonlarını da iyileştiriyor.

İlgili haberler

>> Xiaomi Mi 11 Pro lansman tarihi açıklandı! Detaylar haberimizde