Xiaomi Mix Fold 2 Başarısıyla Samsung’cuları Kıskandırdı!

Mix Fold 2

Xiaomi Mix Fold 2 modelinin başarısı, Samsung’cuların Z Fold serisi sevdasından vazgeçirebilecek mi? İşte rakip iki modelin detayları.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Xiaomi Mix Fold 2 Başarısıyla Samsung’cuları Kıskandırdı!

Samsung’un Z Fold ve Flip serisi modellerinin, piyasadaki liderleri olduğu düşünülüyor. Fakat son yıllarda Huawei ve Oppo gibi dev markalardan sunulan modeller, Samsung’un tahtını sarsmış durumda. Xiaomi’nin ise uzun süredir beklenen modeli Mix Fold 2, Samsung’un katlanır modeli Z Fold 4 tanıtıldıktan bir gün sonra kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Mix Fold 2

Fakat Samsung için işler beklendiği gitmedi. Çünkü Samsung’un üzerinde yıllardır çalıştığı katlanabilir akıllı telefon serisinin, dördüncü modelinde bile kat izi ve menteşe boşluğu bulunuyordu. Fakat dev rakibi olarak görülen Xiaomi’nin Mix Fold serisinin yeni modelini incelediğimizde ise, daha başarılı bir panel bizleri karşılıyor. Örneğin Samsung’un Z Fold serisinin dördüncü modelinde dahi menteşe boşluğu sorunu yok edilememişken, Mix Fold 2, kusursuz bir katlanır panel yapısı ile bizleri karşılıyor. Bununla beraber Z Fold 3 modelinde bulunan kat izi sorunu da Mix Fold 2 modelinde hemen hemen çözülmüş durumda. Fiyat tarafında hemen hemen aynı etiketler karşımıza çıkıyor olsa bile Mix Fold 2’nin daha çok tercih edileceği düşünülüyor.

Ayrıca Xiaomi Mix Fold 2 modelinde, piyasadaki amiral gemisi akıllı telefonlar kadar incelik bizleri karşılıyor. Serinin ilk modelinde biraz daha kalın bir yapı bizleri karşılıyordu. Fakat Xiaomi’nin yeni modeli ile dersine iyi çalıştığını ve kusursuz görünüme sahip bir model ile karşımıza çıktığını belirtelim. Bu yüzden katlanır akıllı telefon pazarında Samsung’un tahtı sallanıyor olabilir. Önümüzdeki günlerde Xiaomi’nin yeni katlanır modelinin Türkiye ihtimali üzerine yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Oppo Band 2 Xiaomi Band Serisine Meydan Okuyacak!