Mobil Abonelikler e-Devlet İle İptal Edilebilecek: İşte Merak Edilen Bütün Detaylar!

Cep telefonu kullananlara yeni zam

Herkesin bir dönem mutlaka en büyük sorunlarından bir tanesi olan mobil abonelikler e-devlet üzerinden tamamen iptal edilebilecek. Hadi gelin detaylara hep birlikte bakalım.

Resmi Gazete aracılığıyla, yaklaşık 3 hafta kadar önce bazı kararlar açıklanmıştı. Anadolu Ajansı tarafından yapılan bazı açıklamalara göre, mobil abonelikler 26 Ekim tarihinden itibaren e-devlet üzerinden iptal edilecek. Bu sayede kalabalık ortamlara girmeden istediğiniz aboneliği iptal etme imkanınız olacak.

Pandeminin son dönemlerde tahmin edilenden çok daha fazla artması bu tür önlemleri beraberinde getirdi. Mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durulması için gayret gösteriliyor. Mobil aboneliklerini iptal etmek için haftalarca beklemek zorunda olanlar büyük bir işkenceden kurtuldu.

Mobil Abonelikler e-Devlet ile nasıl iptal edilecek?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu konuyla alakalı bilgilendirici bir açıklamaya yer verdi. Buna göre; isteyen herkes e-devlet üzerinden aboneliklerini iptal edebilecek. Üstelik bunun için herhangi bir ücret de istenmeyecek. 

mobil abonelikler e-devlet

Sabit veya mobil telefon, internet, kablo TV ile alakalı üyelikleri olanlar normalde dilekçe veya faks göndermek zorunda kalırdı. Bu durum, zaten iyice uzayan süreci daha da işin içinden çıkılmaz hale getirirdi. 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren dakikalar içerisinde e-devlet üzerinden iptal sağlamanız mümkün. Mobil abonelikler e-devlet başvurunuzu yaptıktan hemen sonra işleminiz ilgili kuruluşa bildirir. Aboneliğinizin bulunduğu şirketin, üyeliğinizi hemen silmesi gerekiyor.

Kullanıcıların bayilere gitmesi çok büyük bir risk taşıyordu. Sadece bir abonelik iptali için aynı ortamda bulunacak onlarca kişi, salgının hızlı bir şekilde yayılmasına neden olabilir. Yeni düzenlemenin iki farklı etkisi olacağını söylemek bu nedenle mümkün. Nakil, devir ya da hat dondurmak, uzun vakit alan sorunlar içerisinde yer almayacak.

Tukcell, Vodafone ve Turk Telekom’dan henüz konu ile ilgili açıklama gelmedi. BTK tarafından böyle bir karar alınması bağlayıcı olması nedeniyle kolaylaştırıcı işlemler yapmaları gerekecek. Sizce hat iptali veya taşıması gibi konularda e-devlet üzerinden işlem yapılması doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> GSM Operatörlerine Ceza Keserek İletişim Sorunlarının Üstesinden Gelmek Mümkün mü?

>> Turkcell esnaf için yeni kampanyasını duyurdu! İlk üç aylık internet Turkcell’den!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here