Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 modelleri S Pen ile gelebilir

Galaxy Z Fold S pen

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 modellerinin S Pen ile kutudan çıkacağı üzerine söylentiler gündeme geldi. İşte tüm detaylar.

Güney Kore’nin teknoloji haber sitesi olan Thelec’e göre, Samsung, yeni katlanabilir telefonu olan Galaxy Fold 3 ve Galaxy S21 modelleri kutudanPen ile çıkacak. Galaxy S20 modeli tanıtılmadan önce de Pe­n ile birlikte kutudan çıkabileceğine dair söylentiler vardı fakat ne yazık ki gerçekleşmedi. Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan Galaxy Z Fold 2 modelinin de S Pen ile geleceği iddia edilmişti. Fakat o da S Pen’siz gelerek takipçilerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Bugün ise bir Güney Kore medyasından da benzer bir haber görmekteyiz. Umarız bu sefer söylenenler gerçek olur ve bahsedilen modeller P­en ile gelebilir. 

galaxy z fold 3 s pen

Samsung, daha fazla modele S Pen sunmayı hedefliyor 

Hatırlarsanız ilk olarak Samsung’un Note serisinde Pen kullanılmaktaydı. Bunun sebebi ise EMR (Elektromanyetik Rezonans) teknolojisinden yararlanılıyor olması. Fakat katlanabilir ekran üzerinde EMR teknolojisinin kullanılamıyor olması Samsung açısından işleri bir hayli zorlaştırdı. Galaxy Fold 2 modelinde ise S Pen ile geleceği söylentilerinden sonra tanıtımda Pen ile karşılaşmamamızın sebebi, cihazın ekranında bulunan UTG katmanı, kalemin ucuna dayanamayacak kadar hassas. Bu yüzdenFold 2 modelindePen kullanılsaydı en ufak basınçta ekran kırılabilirdi.

Samsung, bu sorunun üstesinden gelerek Galaxy Z Fold 3 modelinde Pen’i uyumlu hale kılacak. Bu da Samsung’un Z Fold 3 modelinin ekranında AES teknolojisinden yaralanması ile mümkün olacak. AES teknolojisi sayesinde S Pen, katlanabilir ekranda kullanılabilecek fakat Samsung için biraz maliyetli olacak 

Galaxy S20 ve Galaxy Z Fold 3 modelleriyle alakalı henüz netleşen bir bilgi söz konusu değil. Fakat Z Fold 3 modelinin, 2021 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Sızıntılar devam ettikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Beklemede kalın. 

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Note 20 için One UI 3 müjdesi!

>> Samsung Galaxy S21 Ultra tasarım görselleri sızdırıldı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here