Mobil Markalar Müşteri Memnuniyeti Araştırmasında Bakın Kim Birinci Oldu

Mobil Markalar Müşteri Memnuniyeti Araştırmasında Bakın Kim Birinci Oldu

mobil markalar müşteri memnuniyeti
Google News Abone Ol

Türkiye’de faaliyet gösteren mobil markalar müşteri memnuniyeti için kıyasıya rekabet etti. Hadi gelin kimin birinci olduğuna hep beraber bakalım.

Mobil cihazlar, Türkiye’de her zaman için şikayetlerin merkezinde yer aldı. Bazen şarj problemleri nedeniyle arıza çıkarken kimi dönemlerde de mobil bağlantıda büyük sorunlarla karşılaşıldı. Fast Company tarafından yapılan araştırmalara bakıldığında birincinin kim olduğu çok açık bir şekilde görülebiliyor.

Fast Company, ABD merkezli bir şirket ve “Türkiye Müşteri Deneyimi Endeksi” araştırmasını yürüttü. Bu araştırma sonuçlarına göre elektronik sektörünün zirvesinde Huawei yer alıyor. Yapılan araştırmalara 5 bin 300 kişi katılımcı ile 16 farklı sektör katılım gösterdi. Yaklaşık olarak 15 bin 73 marka yine bu çalışmalarda yer aldı.

Mobil markalar müşteri memnuniyeti anketi şaşkınlık yarattı

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Dr. Nihat Tavşan ve Yeditepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Can Erdem tüm bu çalışmalarda aktif olarak yer alıp danışmanlık yaptılar. Müşteri memnuniyeti çalışması 20 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Müşteri memnuniyetini ortaya çıkarması açısından bu çalışma son derece büyük öneme sahipti. Aynı zamanda Türkiye müşteri deneyimi olgunluk düzeyi de ortaya çıkmış oldu. Mobil markalar müşteri memnuniyeti çalışmasında, Türkiye’deki deneyimin olgunluk düzeyi yüzde 72,7 olarak belirlendi.

mobil markalar müşteri memnuniyeti

Yapılan çalışmalarda haberdar olan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, durumu memnuniyetle karşıladı. Bildiğiniz üzere Huawei son dönemlerde çok sıkıştı ve dışarı çıkmak için adeta bahane arıyor. İşte tam da bu sebepten dolayı akıllı telefon markaları müşteri memnuniyeti gibi araştırmalarda yüksek puanlar almak istiyor. 

Böylece yurtdışında daha sağlam durmak isteyen Huawei, kaybettiği lisansları kazanamazsa bu durum iyice zorlaşacak. Artan rekabetle birlikte kullanıcıların memnun kalmasını sağlamak herşeyden önemli hale geldi. Hatta çoğu firma donanımlarında değişiklik yaparken bile mutlaka kullanıcılara danışıyor.

Mobil markalar müşteri memnuniyeti araştırması, Huawei şirketinin bunu başarılı bir şekilde devam ettirdiğini gösteriyor. Şirketin yeni ürünlerini Google uygulamaları olmadan satması ise en büyük problem olarak görülüyor. 

Sizce Huawei, gerçekten de en çok müşteri memnuniyeti yaratan firma mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi ve Kolay İK’dan Dijitalleşmeye Yönelik İş Birliği

>> En İyi Android Telefon Hangisi? İşte Kasım Ayı En Güçlü Telefonlar


CEVAP VER