Mobildeki Siber Tehditler Öngörülebilecek


Artan mobil veri trafiği ve buna bağlı olarak artan siber saldırılar karşısında yeni bir analiz platformu geliştiren Arbor Networks, mobil operatörlerin altyapı ve hizmetlerini olumsuz etkileyebilecek tehditleri önceden görüp durdurabilmelerine olanak sağlayacak. Trafiğin nereden geldiğini görüp bunun içinde kötü niyetli trafiği ayırt edebilmeyi ve karşı karşıya kalınması muhtemel tehditin boyutlarını öngörebilmeyi sağlayacak.
Kurumlar ve servis sağlayıcıları için online hizmetleri engelleme amaçlı saldırılar (DDoS saldırıları) ve siber tehditlere karşı gelişmiş koruma çözümleri sunan Arbor Networks, siber saldırıları önlemede yeni bir çağı başlatan Peakflow Mobil Ağ Analizi platformunu kullanıma sundu. Mobil veri trafiği ve siber tehditlerdeki artış karşısında süreci yönetmekte güçlük çeken mobil operatörler için hayat kurtarıcı olması beklenen platform, operatörlerin şimdiye dek algılayamadığı mobil paket çekirdeğini engelleyen trafiğin nereden kaynaklandığı bilgisine erişim olanağı sunacak.

101410_BIZ_Arbor Networks_MRM
 
Arbor Peakflow Mobil Ağ Analizi platformu, uzaktan izleme verilerini doğrudan paket çekirdeğinden toplaması ve kılavuz içeren raporlama araçlarıyla farklılaşıyor. Çözüm, güvenlik ve operasyon ekiplerinin olası nedenleri hemen tanımlayabilmesi için anormal sinyal mesajı hacimlerini, yanıt sürelerini ve bilgi öğesi kodlarını algılayıp uyarı verebiliyor.
 
Hem operatörler, hem kullanıcılar rahat edecek
 
Siber saldırganların savunmasız mobil ağlarda çok büyük maddi ve manevi zararlara yol açtıklarını hatırlatan Arbor Networks Başkanı Matthew Moynahan, “Peakflow Mobil Ağ Analizi sayesinde siber tehditler altyapı ve hizmetleri etkileyemeden durdurulabilecek.” dedi. Heavy Reading Analisti Patrick Donegan ise mobil operatörlerin, paket çekirdeğindeki güvenlik risklerini hızlı biçimde görselleştirmek, tanımlamak ve azaltmak için yeni yöntemler aradıkları bu dönemde Arbor’un yeni çözümünün büyük önem taşıdığına dikkat çekti.