Moto G7 Power İçin Android Sürprizi! Büyük Güncelleme Geliyor


Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Moto G7 Power için Android sürprizi yapıldı. Bu durum her ne kadar kullanıcılar için çok cazip gibi görülse bile, aslında birçok kişinin şirkete kızgın olduğunu söylemek gerekiyor. Akıllı telefon şirketleri genellikle düzenli bir şekilde güncelleme yaparak kullanıcılarının daha işlevsel bir akıllı telefon deneyimi yaşamalarını sağlar. Ancak Motorola şirketi, bu konuda kullanıcılarını en çok mağdur edenlerden bir tanesi.

.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung başta olmak üzere Xiaomi ve diğer firmalar sürekli güncellemeler yayınlıyor. Bu güncellemeler sayesinde, akıllı telefonlar hem çok daha güvenli hem de işlevsel özellikler kazanıyor. Fakat diğer bir tarafta Motorola gibi kuruluşlar ise düzenli güncellemeleri yapmadığı için kullanıcılarını mağdur edebiliyor. Android 10 güncellemesini birçok akıllı telefon modeli aldı ancak Motorola bunu henüz bütün telefonlarına getirmedi.

Moto G7 Power hakkında yeni yeni açıklama yapılıyor

Bir Reddit kullanıcısının yaptığı paylaşımla birlikte, Motorola ile ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Normal şartlarda herhangi bir akıllı telefon firması eğer güncelleme yapacaksa, bunu daha önceden bildirir. Hatta hangi ülkelerde ilk olarak geleceğini ve daha sonra başka hangi ülkelerde kullanıma sunulacağını söyler. Bu modelin Android 10 almasına rağmen firma herhangi bir açıklama yapmadı. Bu durum çok tuhaf karşılandı.

Moto G7 Power

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara bakıldığında ise, Brezilya’da bu akıllı telefonu kullanan kişilerin Android 10 güncellemesi aldığı görülüyor. Ancak yine daha detaya inildiğinde Motorola Moto G7 Power için herhangi bir açıklama yapmadı. Her şirketin genellikle güncelleme yapıldığında ilk olarak sunduğu favori ülkeleri bulunuyor. Motorola şirketinin şimdilik favori ülkesi Brezilya gibi görünüyor.

Firmanın resmi web adreslerine ve sosyal medya hesaplarına bakıldığında, herhangi bir açıklama yok. Böylesine önemli bir konuda herhangi bir açıklama yapılmaması büyük şaşkınlık yaratıyor. Ancak sonradan Moto G7 Power Android 10 güncellemesi ile ilgili şirket doğrulayıcı bir paylaşım yaptı.

>> Samsung Galaxy S20 ‘yi Ezip Geçecek Telefon 22 Nisan’da Tanıtılacak mı?

>> Yapay zeka destekli otonom veri merkezleri bu yıl artacak!

>> İş alanına hitap eden Moto G Stylus tanıtıldı!

>> Lenovo yeni akıllı cihazlarıyla yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçekliği sunuyor

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here