Samsung Galaxy S20 ‘yi Ezip Geçecek Telefon 22 Nisan’da Tanıtılacak mı?


Cep telefonu sektöründe rekabet amansız bir şekilde devam ediyor. Birkaç ay öncesinde tanıtılan Samsung Galaxy S20 liderlik koltuğunda oturuyor. Motorola Edge Plus ‘ın gelişiyle koltuğun sallandığını görmemek imkasız.

Şubat ayında tanıtılan Samsung Galaxy S20 ‘nin performansı ve başarısı tartışılmaz bir gerçek. Fakat hızlı ilerleyen cep telefonu sektörü onu da tahtından edecek bir oyuncunun piyasaya çıkmasını bekliyor. Ve ilk rakip 22 Nisan’tanıtılacak. Motorola’nın resmi tweetine göre 22 Nisan tarihinde firmanın amiral gemisi telefonu tanıtılacak. Bu ürünün adının Motorola Edge Plus olması bekleniyor.

Motorola Edge Plus yeni bir isim değil aylardır hakkında dedikodular duyuyoruz. Telefonla ilgili ayrıntıların MWC 2020‘de ortaya çıkacağını bekliyorduk fakat koronavirüs nedeniyle kongre iptal edildi birçok marka gibi Motorola’da yeni teledon tanıtımını bir süre erteledi. Ancak söylentiler, Nisan ayında revize edilen bir lansman tarihine işaret ediyordu. Ve sonunda beklenen tarih geldi firma 22 Nisan da yeni amiral gemisi cep telefonu Motorola Edge Plus ‘ı tanıtacak. Beklentiler ise Samsung Galaxy S20 ‘yi tahtından edecek görüşünde.

Samsung Galaxy S20 Başarılı Bir Telefon. Ama…

Motorola Edge Plus hakkında birçok şey dedikodular ile açığa çıksa da, 22 Nisan lansman etkinliği ile birlikte amiral gemilerin tanıtımında olduğu gibi standart versiyonlara benzer daha küçük ve daha düşük özellikli bir versiyon olan Motorola Edge adında bir modelin tanıtılması da bekleniyor.

Tüm sızıntılara ve söylentilere bakıldığında, Motorola Edge Plus daha önce piyasaya sürülen eski amiral gemisi Moto Z serisi telefonlardan çok farklı olacak. Daha düşük özelliklere sahip daha küçük, daha uygun fiyatlı bir telefon yerine, Edge Plus tam bir amiral gemisi gibi görünüyor. 

Ne yazık ki, Moto Mods ile uyumlu değil, ancak diğer her açıdan gelişmiş görünüyor: ekran 90Hz yenileme oranıyla 6.5 inç ve 6.8 inç arasında bir yerde, üçlü arka kamera 108 MP ana kamera içeriyor ve 5G özellikli. Ayrıca, sızıntı yapan kişilerin söyledikleri doğruysa 3,5 mm’lik bir jak cihaz üzerinde konumlandırılmış olacak. Diğer amiral gemilerinin aksine. 

Her durumda, söylentiler Motorla Edge Plus ‘ın Samsung Galaxy S20 ve potansiyel OnePlus 8 telefonlarına rakip olmak için güçlü bir yarışmacı olarak oyuna gireceğini gösteriyor.Birkaç ay öncesinde tanıtılan Samsung Galaxy S20 liderlik koltuğunda fakat Motorola Edge Plus geliyor

Motorla Edge Plus ‘ın şimdiye kadar sızdırılan özelliklerinin bazıları aşağıdaki gibi

İşlemci: Snapdragon 865
Ekran: 6.67″ 2340 x 1080 piksel curved 90Hz
Batarya: 5000mAh (5170?)
Bellek: 12 GB RAM
Kamera: 108 Megapiksel
Giriş: 3,5 mm jak

Bunlara ek olarak Motorola’nın yeni amiral gemisinin logosu da yukarıdaki resimde yer almakta. Tabii her şey 22 Nisan tarihini işaret ediyor. Bakalım beklentiler yerini bulacak Samsung Galaxy S20 tahtından olacak mı?

Oyun Konsollarına Yeni Vergi Geliyor. Bakın Playstation ve Xbox ne kadar olacak!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here