Motorola da Moto X30 Pro İle Hızlı Şarj Teknolojilerinde Atağa Kalkıyor!

Merakla beklenen Motorola Moto X30 Pro akıllı telefon modeli için pek çok sızıntı bilgi gelmişti. Yakın zamanda Lenovo üst düzey yöneticilerinden Chen Jin de Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da bir bilgi paylaşmış ve yeni telefonun arka tarafında üçlü kamera sistemine yer verileceğini işaret etmişti. Gelen bilgilere göre ürün, arka tarafında 35mm, 50mm ve 85mm olmak üzere kamera sistemi bulunduracak. Bir başka kaynakta, bu dizilimin 200MP Samsung sensör + 50MP + 12MP olduğu bildirilmiş. Diğer yeni söylenti detaylar ise, yeni Motorola telefonun hızlı şarj tarafında da çok iddialı olacağı yönünde. İşte detaylar.

Moto X30 Pro, 125w kablolu hızlı şarj desteğiyle gelebilir. MySmartPrice sitesinde yer verilen bilgiler doğru çıkarsa, Motorola tarihindeki en yüksek hızlı şarj değerine erişilmiş olacak. Firma, daha önce en yüksek değer olarak 68w hızlı şarj değerini sunmuştu ve bunu Moto X30 ile yapmıştı. Haliyle yeni ve daha gelişmiş bir modelde daha yüksek teknolojilerin olması gayet normal.

Yine beklentilere göre Moto X30 Pro, bünyesinde 4500mAh pile sahip olacak ve bu pilin tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü geride bırakabilmesi hedeflenecek.

Ürünün global pazarda da Motorola Edge 30 Ultra ismiyle yıl sonuna doğru görücüye çıkarılması bekleniyor.

Motorola da Moto X30 Pro İle Hızlı Şarj Teknolojilerinde Atağa Kalkıyor!

Peki şu an itibarıyla Moto X30 Pro, ya da global adıyla Motorola Edge 30 Ultra’nın bilinen dikkat çekici özellikleri neler?

Moto X30 Pro, 6.67 inç değerde ekranla gelebilir. pOLED, yani plastik OLED ekran teknolojisiyle gelmesi muhtemel ürün, aynı zamanda ekran tarafında 144Hz görüntü tazeleme değerini de sunabilir. Böylece hem bir şeyler izlerken hem de bir şeyler oynarken net, akıcı detaylarla karşılaşmak mümkün olacak. Özellikle Call of Duty ve PUBG gibi güzel grafiklere sahip online oyunlar için heyecan verici diyebiliriz.

Çipset tarafında Qualcomm’un üst seviye çözümlerinden Snapdragon 8 Plus Gen 1, RAM ve depolama tarafında da birden fazla farklı kombinasyondan söz ediliyor. Sıralamak gerekirse:

8GB/12GB LPDDR5 RAM
128GB/256GB, UFS 3.1 destekli dahili depolama.

Cihaz hakkında yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Yapay Zekânın Ruhu Var Mıdır? Google, Bir Mühendisinin İşine Son Verdi