Netflix Hellbound Dizisi Rekor Kırmayı Başardı: Squid Game Hayranları Şaşkın

Yetişkinler için aşk

Netflix Hellbound dizisi daha şimdiden rekor kırdı. Bu dizinin böylesine fazla izlenmesi aslında bir trendin yükselişini gösteriyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Güney Kore yapımları bugünlerde sürekli olarak ön planda. Hatırlayacağınız üzere Squid Game isimli dizi en çok beğenilen diziler arasında yer aldı. Hatta bu alanda Netflix platformuna ciddi miktarda getirisi oldu. Durumdan faydalanmaya devam eden Netflix bu sefer Güney Kore dizisi avına çıktı.

Yeni trendi takip eden bir Güney Kore yapımı ilk 24 saatinde 80’den fazla ülkede en fazla izlenen dizi olmayı başardı. Hellbound isimli bu dizi oldukça ilginç bir yapım. Fantastik öğelerle dolu olan bu yapım doğaüstü varlıkların günahkar insanların peşine düşmesini konu alıyor.

Netflix Hellbound dizisi büyük başarı yakaladı

Netflix tarafından yayınlanan bu dizi sadece ilk 24 saat içerisinde bile en az 80 ülkede son derece popüler bir konuma ulaştı. Birkaç gün içerisinde Türkiye’de yine en popüler diziler içerisinde yer alması bekleniyor. Şu anda Türkiye’de en çok izlenen 4. yapım konumunda.

Bu dizi bir yandan yönetmenin kariyer zirvesi olacak gibi görünüyor. Yeon Sang-ho tarafından yönetilen film birçok iyi oyuncuyu kendi bünyesinde barındırıyor. Filmdeki fantastik kurgu gerçek hayat ile başarılı bir şekilde birleştirilmiş diyebiliriz.

Yeni yapımlar ön plana çıkacak

Özellikle yeni yapımların biraz daha ön plana çıkması bekleniyor. Netflix tarafından uygulanan yeni yapımları izleyicilerle buluşturma stratejisi başarılı olmuş gibi görünüyor. Squid Game bunlardan en çok öne çıkanı diyebiliriz. Şimdi ise bir diğer Güney Kore yapımı listelerde yerini ön sıralarda alabiliyor.

Bazı yayın platformları ise Yüzüklerin Efendisi gibi kült haline gelmiş yapımları dizi boyutuna getirmeye çalışıyor. Bu da bir başka strateji diyebiliriz. Şimdilik Netflix kendi stratejisinde son derece başarılı. Peki siz Güney Kore yapımı olan diziler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Netflix Squid Game Üzerinden Çok Büyük Kazançlar Elde Ediyor: Rakamlar Dudak uçuklattı

>> Squid Game Mahkemelik Oldu: Netflix’e Dava Açtılar