Netflix Squid Game Üzerinden Çok Büyük Kazançlar Elde Ediyor: Rakamlar Dudak uçuklattı

Squid Game 2. sezon

Dünyanın en büyük dizi ve film yayın platformları içerisinde yer alan Netflix, Squid Game üzerinden iyi bir gelir elde etmeyi başardı. Hadi gelin hem bu gelire hem de konuyla ilgili diğer detaylara birlikte bakalım.

Squid Game son günlerin tartışmasız en çok beğenilen dizisi. Elbette zaman zaman listeler değişiyor ve birinci sıraya başka diziler yerleşiyor. Ancak bu dizi hem konusu hem de diğer ayrıntıları bakımından fazlasıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Büyük borçları olan çaresiz insanların nakit para ödülü için katıldıkları oyun dizinin konusu olarak geçiyor.

Ortaya çıkan bazı gizli verilere göre Netflix diziden 891 milyon civarında kazanç elde edecek. Böylece maliyetinin 40 katını kazanmış olacak. Bu dizi 21,4 milyon dolar maliyete sahip. Şirketin bugüne kadarki en karlı işlerinden bir tanesinin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Netflix Squid Game için umutlu

Yeni sezonların yayınlanması ile birlikte bu dizi Netflix platformuna tahminlerin çok daha ötesinde kazanç sağlayabilir. Üstelik elde edilecek olan kazançlar henüz net olarak belirlenmedi. Bazı reklam faaliyetleri ile birlikte bu rakamların çok daha fazla artış göstermesi bekleniyor.

Netflix Squid Game

Bazı diziler simge haline gelebiliyor. Squid Game için benzer bir yorum yapabiliriz. Bu dizi Netflix tarafından bugüne kadar yayınlanmış en iyi gelirli dizilerden bir tanesi. Ayrıca şirketin hisse değerlerinde de artış yaşandı. Bu dizi yayınlandıktan sonra Netflix hisseleri yaklaşık olarak yüzde 7 oranında artış gösterdi.

Netflix sızdırılan verilerin peşine düştü

Netflix platformu ile ilgili bu bilgilerin paylaşılması şirketi rahatsız etmiş gibi görünüyor. Diziden böylesine iyi miktarlarda bir gelir elde etmesi ve hisselerinin artması oldukça doğal. Ancak şirket kendi maliyet hesaplarının dışarıya yansımasından hoşlanmıyor.

Bu tür diziler her yayınlandığında kazancı daha fazla artış gösteren Netflix önümüzdeki aylarda buna büyük özen gösterecek. Peki siz Netflix ile ilgili ortaya çıkan bu veriler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlere paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Squid Game video oyunu olacak: Netflix bombayı patlattı

>> Squid Game Mahkemelik Oldu: Netflix’e Dava Açtılar