Netflix Şifre Paylaşma İmkânı Sona Eriyor! İşte Verilen Tarih

Netflix yeni reklam

Netflix, kullanıcılar arasında yaygın olarak tercih edilen şifre paylaşımı aktivitesini sonlandırmaya hazırlanıyor. Şirket, üretilen içeriklerden daha fazla gelir elde edilebilmek için Netflix şifre paylaşma imkânına son vermeyi planlıyor.

Eğer Netflix kullanıyor ve tanıdıklarınızla hesap şifrenizi ücretsiz olarak paylaşıyorsanız, bu sistemin yakında devre dışı kalacağını da bilmelisiniz. Netflix, zaten geçtiğimiz seneden bu yana bu konuyla ilgili düşüncelerini dile getiriyordu. Görünüşe göre şimdi de harekete geçme zamanı yaklaşıyor. Ücretsiz olarak Netflix şifre paylaşım imkânı, mart ayının sonu itibarıyla sonlandırılacak.

NYPost sitesinde, Netflix şifre paylaşma ile ilgili şirket yönetiminin verdiği şu bilgiler de paylaşıldı:

“Günümüzde yaygın olarak Netflix şifre paylaşma faktörü (100 milyondan fazla hane halkından bahsediliyor), uzun vadeli yatırım planlarımızı, Netflix’i daha iyi hale getirmemizi ve daha kârlı işler ortaya çıkarmamızı zorlaştırıyor.”

Şirket yetkilileri, hayata geçirilecek bu yeni hamlenin ardından, bazı kullanıcıların gidişat sebebiyle memnuniyetsizlik duyabileceğinin ve hatta Netflix üyeliklerini iptal edebileceklerinin de farkında. Dolayısıyla bu süreçten mümkün olan en az hasarla çıkmanın planı yapılıyor.

Netflix Şifre Paylaşma İmkânı Sona Eriyor! İşte Verilen Tarih

Reklamlı Netflix abonelik modeli yayında

Reklamlı Netflix, daha az para ödemek isteyen, ama içeriklere erişim sağlanırken ara ara reklam izlemeyi de kabul eden izleyicileri hedefleyen yeni bir abonelik modeli. Şu an az sayıda ülkede aktif olan bu üyelik modeli, yakın zamanda ülkemiz Türkiye de dahil pek çok pazarda kullanıma açılabilir.

Geçtiğimiz ekim ayında duyurulan bu yeni abonelik modeli, Amerika’da aylık 6,99 dolar fiyat etiketine sahip.

Amerika’nın haricinde, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Japonya, Meksika ve İtalya gibi ülkelerde tercih edilebilir durumda. Tabii ülkelere özel fiyatlandırma faktörüyle.

Peki şu aralar Netflix’te neler izleyebilirim?

1. Wednesday: Addams Ailesi’nden Wednesday Addams’ın hikâyesine odaklanan dizi, ilk sezonu itibarıyla büyük ilgi gördü ve ikinci sezon için de çalışmalar başladı. Yeni sezon da Netflix’de olacak.

2. Stranger Things: Hâlâ izlemeyen var mıdır bilmiyoruz, ama eğer var ise, baştan sona keyifle izleyebileceğiniz bir fantastik macera olduğunu söylemeliyiz. Özellikle son sezondaki Metallica soslu sahneler, müzik severler için fazlasıyla memnun edici.

İlgili Haberler

>> Yapay Zekâ İle Müzik Yapılabilir mi? Müzisyenler Zorda Kalabilir