Netflix Şifresini Paylaşmak Suç Sayılabilir: Yasaları Çiğniyor Olabilirsiniz

Netflix şifresini paylaşmak

Netflix şifresini paylaşmak suç olabilir. Konuyla ilgili son derece ilginç bazı detaylar ortaya çıktı. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük film ve dizi platformları içerisinde yer alan Netflix şu sıralar zor bir dönem geçiriyor. Şirket yaşanan tüm gelişmeler nedeniyle 2023 yılı içerisinde hesap paylaşımı özelliğini tamamen kaldırma kararı almıştı. Zaten hisseleri de aşağı doğru yuvarlanıyordu.

Ortaya çıkan tüm bu gelişmeler üzerine gözler Netflix platformu tarafından atılacak adımlara çevrilmişti. Geldiğimiz şu noktada ekstra ücret ödemeyenlerin Netflix şifresini paylaşamayacağı ortaya çıktı. Birleşik Krallık Fikri Mülkiyet Ofisi ise Netflix şifresini paylaşmanın suç sayılabileceğini söyledi.

Netflix şifresini paylaşmak hapis cezasına neden olabilir

Kulağa her ne kadar tuhaf gelse bile yine de böyle bir şey mümkün. Birleşik Krallık Fikri Mülkiyet Ofisi son derece radikal bir açıklama yaptı. 2023 yılından itibaren eğer Netflix şifresini paylaşırsanız korsan izleme suçu işlemiş olursunuz. Böyle bir durumda hapis cezası alma durumu bile ortaya çıkabilir.

Netflix şifresini paylaşmak

Açıkçası Netflix işleri bu noktaya kadar getirmeyecektir. Fakat Birleşik Krallık Fikri Mülkiyet Ofisi kullanıcıların yaşayabileceği problemleri göz önünde bulundurmaya çalışıyor. Onlara göre vatandaşların para cezası alma ihtimali söz konusu.

Netflix henüz adım atmadı

Her ne kadar işlerin tuhaf boyutlara ilerleme yolu olsa bile yine de Netflix henüz bir adım atmadı. Bu nedenle korkmaya gerek yok. Fakat şirket hem hisselerini yükseltmek hem de kullanıcı sayısını artırmak için radikal kararlar alabilir. Böyle bir durumda korsan izleme cezası alanların sayısı artacaktır.

Netflix şifresini paylaşmak için son günler olabilir. Muhtemelen önümüzdeki aylarda kullanıcı şifresi paylaşanlar can sıkıcı sorunlar ile karşılaşacak. Peki sizce Netflix bu konuda ne tür adımlar atmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple Ucuz iPhone Üretiminden Tamamen Vazgeçiyor: Yine Servet Ödenecek

>> Netflix’ten İstanbul’da Özel Bir Gece. İşte Yeni Yerli Dizi ve Filmler!