Netflix Türkiye kapatılacak mı? AK Parti açıkladı!

Netflix Türkiye kapatılacak mı? AK Parti açıkladı!

Netflix Türkiye kapatılacak mı

Netflix Türkiye kapatılacak mı sorusu bugün AK Parti’den gelen açıklama ile yanıt buldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı bakalım ne demiş?

Sürekli gündeme kapatılma haberleri ile gelen Netflix, geçtiğimiz hafta sonu Twitter’ı yine sallamıştı. Gazeteci Cüneyt Özdemir, attığı tweet ile Netflix Türkiye kapatılacak mı? sorusunu tekrar gündeme getirmişti. Cüneyt Özdemir’in iddiasına göre Netflix ile AK Parti görüşme gerçekleştirmiş ve her iki tarafın restleşmesi ile görüşme sona ermişti.

Netflix Türkiye kapatılacak mı? İşte cevabı!

İki tarafın anlaşamaması sonrasında Netflix’in Türkiye pazarından çekileceği söylentileri ortaya çıkmıştı. Bugün ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal konuya açıklık getirdi. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Mahir Ünal; “#NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü.Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal’ın açıklamasına bakacak olursak hafta sonu ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu söyleyebiliriz. Netflix Türkiye zaten eşcinsellik konusu hususunda oldukça titiz davranıyor. Ancak Aşk 101 dizisinin eşcinsellik içermemesine rağmen eşcinsellik ile PR’ının yapılması bazı kesimleri rahatsız etmişti. Muhtemelen Mahir Ünal’ın “Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” ifadesinin ardından bu tip olaylar tekrar etmeyecektir.

Netflix Türkiye’nin ülkemizde Atiye 2. sezon ve Aşk 101 2. sezon gibi projelerinin olduğunu biliyoruz. Bu projelerin çekimlerinde şimdilik bir sorunun yaşanmadığı söyleniyor. Ancak Netflix’in RTÜK ile anlaşmaya varamamasının ardından iptal edilen dizisinin olduğunu biliyoruz. Bu yüzden dizilerin çekilmeden önce RTÜK’ün huzuruna sunulduğunu söyleyebiliriz. Böyle denetimli bir ortamda ve ülkemize yatırım yapan Netflix’in Türkiye’den çekilmesi zaten söz konusu olamazdı.

İlgili Haberler

>>Netflix Türkiye Kapatılır mı? İşte Bomba İddianın Detayları!

>>83 Yıllık Ücretsiz Netflix Hesabı İster misiniz? The Old GuardOyunu Hediye Dağıtıyor

>>RTÜK ve Netflix Osman Karakteri Konusunda Anlaştı Mı? Bomba Gibi İddialar Var!


CEVAP VER