Netflix Yeni Özellik Getirecek: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar!

Netflix Yeni Özellik Getirecek: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar!

Netflix yeni özellik
Google News Abone Ol

Birçok kişi tarafından merakla takip edilen Netflix, yeni özellik ile birlikte geliyor. Özellikle de çevrimiçi film ve dizi arayanların en büyük tercihleri arasında yer alan bu platform, bakın hangi özellikle gelecek.

Netflix üzerinden dizi izleyen kişiler, bazen bir seriyi tamamen bitirmek isteyebiliyor. Bu durumda “sonraki bölümü otomatik oynat” seçeneğini kullanmanız şart. Ancak kimileri, dizi izlerken uyuyakalabiliyor. Bu durumda siz izlememenize rağmen internet ve dizi akışı devam ediyor. Haliyle faturaların da ciddi miktarda arttığı söylenebilir. Birçok kullanıcı bu özelliği sinir bozucu diye tanımlamaya başlamıştı. Ancak firma bir süre daha bunun kullanımına devam edilmesini kararlaştırmıştı.

Netflix yeni özellik yayınlamaya başlıyor

Netflix tarafından yapılan bir açıklama bazı kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor. “Hala izliyor musunuz?” sorusu bundan sonra Netflix tarafından sorulmayacak. Böylece kimsenin televizyon keyfi de yarıda kalmayacak. Koltuğunuzda uzanırken sevdiğiniz dizinin tüm sezonunu bir gecede bitirmek isterseniz, sürekli aynı uyarıyla karşılaşacaktınız.

Netflix yeni özellik

Netflix tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında, aslında çok da haksız olmadıkları söylenebilir. Bazı kişiler gerçekten de dizi izlerken hemen uyuyabiliyor. Netflix yeni özellik böyle izleyiciler düşünülerek getirildi. Bu durumda eğer internet hizmeti sınırsız değilse büyük problemler yaşanabiliyor. Mesela çok yüksek gelen faturalar bunlardan sadece bir tanesi. Kullanıcıların hem maddi yönden zarar etmemesi hem de dizide kaldıkları yeri kaybetmemesi için böyle bir teknik kullanılıyordu.

Film ve dizi izleme platformlarından Netflix’in düzenli olarak kullanıcı geri dönüşüne göre davrandığını hepimiz biliyoruz. Şirket, “Hala izliyor musunuz?” sorusu ile alakalı gelen şikayetler nedeniyle geri adım atmak zorunda kaldı. Bu yüzden de Netflix yeni özellik olarak isimlendirilen güncelleme, aslında tamamen eskisini sonlandırma üzerine kurulu. Son olarak bu yeni güncellemenin bölgesel olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bunu tüm kullanıcılar alamayacak. Belirli aşamalardan sonra herkese yayınlanması sağlanacak. Sizce Netflix tarafından yapılacak bu yeni düzenleme ne tür etkilere sahip olacak? “Hala izliyor musunuz?” güncellemesi ile alakalı tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Netflix Cursed Zirveye Oturdu! Pandemi Ardından Netflix Atağa Kalktı…

>> Netflix Ucuz Abonelik Planı Başlatıyor! Bakın Bu aboneliğin Özellikleri Neler…


CEVAP VER