Netflix Ucuz Abonelik Planı Başlatıyor! Bakın Bu aboneliğin Özellikleri Neler…

Netflix Ucuz Abonelik Planı Başlatıyor! Bakın Bu aboneliğin Özellikleri Neler…

Google News Abone Ol

Netflix ucuz abonelik planı testlerini yapmaya başladı. Pandemi döneminde Youtube kanalı üzerinden ücretsiz belgeseller sunan platform kullanıcıların daha uygun maliyetlere içeriklere erişmesine imkan kılacak. 

Netflix ucuz abonelik planı şimdilik sadece Hindistan’da test ediliyor. Ülkedeki akış hizmetinin en yeni alternatifi bu yeni plan sayesinde Hintli kullanıcılar mobil cihazlarına özel HD içerik tüketebiliyorlar.

Tipik olarak Hindistan Netflix’in plan kapsamında ilk testleri yaptığı ülkelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bakarsınız bu yeni plan Hindistan’da başarılı olursa ülkemize de gelebilir. Netflix ucuz abonelik planı, bölümlerin ücretsiz sunulması ve  akıllı telefon abonelik planı da dahil olmak üzere, yalnızca akıllı telefon veya tablette içerik tüketimine izin veriyor.

Hali hazırda kullanıma sunulan Netflix yeni abonelik planı içeriğin çözünürlüğünü 480p (SD) ile sınırlı ve Hindistan’da yaklaşık 2.69 Dolar. Yeni Mobile plan ise yaklaşık 4.69 dolardan kullanıcılara sunulacak. Bu plan içerinde kullanıcılar maksimum 720p kalite (HD) yayın izleyebilecekler. Ayrıca planın ekran sınırlaması var sadece bir cihazda izleme işlemi gerçekleştirilebilecek.

Netflix Ucuz Abonelik Hakkında Yaptığı Açıklama Şöyle

“Cep telefonu olan herkesin Netflix‘ten zevk almasını kolaylaştırmak için Hindistan’daki mobil planı başlattık. Abonelerin teklifin getirdiği bu ek seçeneği beğenip beğenmediğini görmek istiyoruz. Bunu ancak uzun vadede genişleteceğiz”.Netflix Ucuz Abonelik

Netflix tüm dünyada fazlasıyla ligi gören film ve dizi platformu. İnternet’in yaygınlaşması ve hızlanmasıyla birlikte İnternet kullanıcıları normal TV yayınları yerine İnternet üzerinde akış sunan Netflix benzeri platformlara yöneldiler. Ayrıca bu platformların içerik kalitesinde gerçekleştirdikleri başarı da tartışılmaz bir gerçek.

Netflix ucuz abonelik beklentisi bir kenara dursun, kullanıma açıldığı ülkelerde yerel içeriklere de önem veriyor. Geçtiğimiz dönemde ülkemiz de Türk oyuncuların oynadığı yayınların fazlasıyla ilgi çektiğini gördük. Bu yayınların devam etmesini bekliyoruz.

Son dönemdeki “Netflix Türkiye’den çıkacak mı?” tartışmaları arasında firma açıklama yaparak böyle bir düşüncelerinin olmadığını hatta yatırımlara devam edeceklerini bildirmişti. Tabii ki bu tarz firmaların yayın yaptıkları ülkelerdeki yasalara ve kurallara uyması gerekiyor. Fakat şunu da düşünmekte fayda var. Netflix ve benzeri platformlar ücretli kategoride yer alan platformlar. Yani herkese içerik sunmuyorlar. Sadece tercih eden kişilere sunuyorlar.

İlgili Haberler

>> Netflix Cursed Zirveye Oturdu! Pandemi Ardından Netflix Atağa Kalktı…

>> Netflix Kapatma Kararı: Sansür Açmazı Konusunda Yeni Detaylar


CEVAP VER