Netflix’in Yerli Yeni Dizisi 50M2 ile İlgili Bilmeniz Gereken Herşey!

50M2 çok yakında ekranlara gelecek yeni bir polisiye dizisi. Gösterinin yönetmenliğini Burak Aksas ve Selçuk Ayedmir ‘in üstlendiği dizinin yapımcılığını Faruk Özerten üstleniyor ve şimdiden özellikle Türkiye’deki seyirciler açısından heyecan yaratmış gözüküyor.

Yeni dizi 50M2 ‘nin 27 Ocak 2021’de Netflix’te ekranlara çıkacağı daha önce duyurulmuştu. Bu yeni yılda bol bol eğlence ve macerayla yepyeni bir suç draması ile karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Netflix Yeni Dizisi 50M2 ‘nin Oyuncu Kadrosu

1) Engin Öztürk
2) Aybüke Pusat
3) Cengiz Bozkurt
4) Kürşat Alniacık
5) Tolga Tekin
6) Yiğit Kirazcı
7) Özgür Emre Yıldırım
8) Tuncay Beyazıt
9) Tuğçe Karabacak
10) Hasan Yalnızoğlu
11) Murat Kılıç
12) Emre Yeşilöz
13) Emrullah Çakay50M2

50M2 Sezon 1 ‘in konusu ne olacak?

Bu yeni dizi bizlere Gölge adında hayatını bulmak isteyen gizemli bir suikastçının hikayesini anlatıyor. Gölge; zenginliğinden, belirsizliğinden ve kendisine uzun süredir bir baba gibi yaklaşan Servet’in ihanetinden kurtulduktan sonra garip bir ortamda 50 metre kare genişliğindeki bir dikiş dükkanına yerleşir. Orada saklanırken durum sakinleşince mahalledeki insanların rahmetli dükkân sahibinin oğlu olduğuna inandıklarını anlar. Ancak, bu kimliği korumanın düşündüğü kadar kolay olmadığını çabucak anlayacaktır.

Bu yeni ortamda ne kadar çok yaşarsa, geçmişinin sırlarını ve gerçek kimliğini o kadar çok keşfedecektir. Çevresindekilere ne kadar yardım ederse, o kadar başka biri olacaktır.

Servet ‘in kötü işlerini yapan Gölge, büyürken bu işleri tam yerindeyse kucağında bulmuştur. Dizi içerisinde geçmişe bağlantı yapılırken fotoğrafların kullanıldığını görüyoruz. Serinin ilk bölümlerinden itibaren heyecanlı bir serüvene katılacağız gibi görülüyor. Çünkü Gölge kendini yeniden keşfedecek ve geçmişte yaptığı kötülüklerle hesaplaşacak. Ayrıca küçükten bu yana aklındaki bazı soru işaretlerine de cevap arayacaktır. Tabii ki küçük bir mahalle de Aşk olmazsa olmaz. Muhtemelen Gölge’nin kendini yeniden tanıtken aşk maceralarına da tanık olacak.

Senaryoyu ilk duyduğumda serinin isminden yabancı olabileceğini düşünmüştüm. Yabancılara bak tam bir Türk dizisi yapmışlar diyecektim ki arkadaşlarım beni 50M2’nin Türk yapımı olduğu konusunda uyardılar. Bakalım Netflix’in bu yeni dizisi eski yayınlara rakip olabilecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İlgili Haberler

>> Netflix Türkiye ofisini açacağını açıkladı

>> NETFLIX ve Amazon Prime RTÜK Lisansı Aldı: Peki Şimdi Ne Olacak?