WhatsApp 1 Ocak İtibariye Bazı Telefonlarda Çalışmayacak? Peki ya sizin telefonunuz…

WhatsApp 1 Ocak İtibariye Bazı Telefonlarda Çalışmayacak? Peki ya sizin telefonunuz…

Google News Abone Ol

Whatsapp 1 Ocak itibariyle bazı cep telefonlarında çalışmayı durdurma kararı aldı. Peki ya bu telefonlar hangileri? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp 1 Ocak saatler 00:001’i gösterdiğinde belirli akıllı telefonlarda desteğini durduracak.

Buna göre; WhatsApp, Ocak 2021’den itibaren iOS 9 veya Android 4.0.3 işletim sistemlerini çalıştırmayan cihazlarda kullanılamayacak. Bu olumsuz durum öncelikle Apple tarafında iPhone 4 kullanıcıları ve tüm önceki modelleri ilgilendiriyor.

Eğer cebinizde iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6 ve iPhone 6S varsa, WhatsApp’ı düzgün kullanmak için tek yapmanız gereken işletim sistemi yazılımınızı iOS 9’a güncellemek.

Etkilenen telefonlardan birine sahipseniz ve sohbetlerinizi kaybetmek istemiyorsanız, kaybolmamaları için WhatsApp mesajlarınızı yedeklemeniz öneriyoruz.

Bunu yapmak için, kaydetmek istediğiniz sohbeti açın ve ‘Grup Bilgisi’ne tıklayın.

Daha sonra ‘Sohbeti Dışa Aktar’ı tıklamanız gerekecek – sohbeti medyasız indirme seçeneğiniz olacak.

Bunun yanı sıra WhatsApp içerisnde yedi gün sonra hem gönderenin hem de alıcının telefonundaki sohbetlerini silecek bir “kaybolan mesajlar” seçeneği sunuluyor.Whatsapp 1 Ocak

Dünya çapında iki milyar kullanıcısı olan Facebook’un sahip olduğu uygulama yapılacak güncelleme öncesinde gerçekleştirilecek ayarların sohbetlerin gizli kalmasına yardımcı olacağını söylüyor.

Bir blogda şirket, mesajların “sohbetlerin kalıcı olmadığını, ancak pratik kalarak ne hakkında sohbet ettiğinizi unutmamanız için gönül rahatlığı” sunmak için yedi gün sonra sona erecek şekilde ayarlanabileceğini söylüyor.

WhatsApp 1 Ocak Ayarı En Çok Android Kullanıcılarını Etkileyecek

Tabii ki Apple iPhone kullanıcıları yeni ayar ile ilgili olumsuz görüş bildirebilir fakat milyonlarca Android telefonda etkilenecek. Android işletim sistemi 4.0.3 ve altında kalan kullanıcılar da 1 Ocak itibariyle WhatsApp kullanamayacak. Eğer telefonunuz sürümü eski ise güncellemeyi denemeniz gerekiyor.

Android işletim sistemine sahip telefon kullananlar Ayarlar ya da Hakkında bölümünden güncelleme işlemini gerçekleştirebilirler. Android sürümleri özelleştirilebilir olduğu için her markaya göre güncelleme farklılık gösterebilir.

Güncellenmeyen telefonların neredeyse 10 yıllık olduğu düşünülürse bu yeni güncellemenin doğal olduğu söylenebilir. Özellikle güncellenmeyen telefonlarda oluşan güvenlik açığı kullanıcılara sorunlarla geri dönebiliyor. Bu yeni gelişme ile birlikte WhatsApp kullanmak isteyen eski nesil telefon sahipleri muhtemelen cihazlarını yenileyecekler.

İlgili haberler

>> WhatsApp Yeni Güncelleme Tekniği Bakın Nasıl Problemlere Yol Açacak

 


CEVAP VER