Nokia Т20: 10.4 İnç Ekrana Sahip Uygun Fiyatlı Yeni Bir tablet

HMD Global, uygun fiyatlı yeni akıllı tableti Nokia Т20’yi görücüye çıkardı. 10.4 inç ekranı bulunan tablet, Android işletim sistemine sahip. İşte diğer detaylar.

Nokia Т20, uygun fiyatlı bir tablet. Öncelikle bunu söylemekte fayda var. Ürün, yurt dışında 250 dolarlık başlangıç fiyatına sahip. Çıkış tarihinin de 17 Kasım olduğunu belirtelim.

Tablet, alüminyum gövde tasarımına sahip ve yanlardan yumuşatılmış köşeleri var. İster dikey, isterseniz de yatay pozisyonda kullanabileceksiniz. Tabii bu tip bir tablette ekran çerçeve inceliği konusuna pek girmemek gerekiyor.

7.8mm kalınlıktaki tablet, 465 gram ağırlıkta. Hatta ürünün IP52 sertifikası da var. Yani sıvı sıçramalarına karşı dayanıklı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

10.4 inç ekrana sahip

Nokia Т20, 10.4 inç ekranla geliyor. Bu bir şeyler okumak ve izlemek için güzel bir detay. LCD teknolojisi bulunan ekran 2K, yani 2000 x 1200 çözünürlüğe sahip. 400 nite kadar parlaklık da sunabilen ürünün özellikle iç mekân kullanımlarında iyi bir görüntüleme kalitesi olacağı ifade ediliyor.

Kamera tarafına bakıldığında ise, arka tarafta flash ışığıyla birlikte 8MP kamera bulunuyor. Ön tarafta da 5MP selfie kamera var. Yani pandemi süreci sebebiyle evdeyseniz, iş ve okul ile ilgili görüşmelerinizi görüntülü olarak gerçekleştirme şansınız da olacak. Tablet, bünyesindeki ikili mikrofon sistemi sayesinde iyi işitsel detaylar sunmayı da amaçlıyor.

Nokia Т20: 10.4 İnç Ekrana Sahip Uygun Fiyatlı Yeni Bir tablet

Unisoc T610 çipsetiyle geliyor

Nokia Т20, Unisoc T610 octa core işlemcisine sahip. Bu işlemcinin Android 11 ile uyumlu çalışabileceği belirtiliyor ve işlemcinin Snapdragon 665 ile denk bir gücü olduğu da ifade ediliyor.

4GB RAM ve 64GB dahili depolaması bulunan tablet, microSD desteğine de sahip. Ayrıca HDM Global, 2 yıl boyunca Android güncellemesi sunacağı sözünü de veriyor.

Tabii bir önemli konu da pil. Tabletin 8200mAh pili var. Şirketin belirttiğine göre tek şarj ile 15 saate kadar tablet kullanımı mümkün olacak. Mesela 15 saate kadar internet gezintisi, 7 saate kadar video görüşme ya da 10 saate kadar film izlemek mümkün olacak. Kutuda Type-C bağlantı noktalı 10w şarj adaptörünün geleceğini, ama tabletin aynı zamanda 15w hızlı şarja da destek vereceğini ekleyelim.

Nokia T20’nin hem Wi-Fi hem de sim kart ile çalışan iki versiyonu olacak.

> Bedava YouTube Music Kullanmak İsteyenlere Müjde!